Вінницькі медики запевняють, що дороговартісні та дефіцитні ліки можуть врятувати не одне життя. А ЗІЗи — невід’ємна частина їхньої роботи з хворими.
– Ми пережили три хвилі коронавірсу і поступово готуємося до четвертої. Наша лікарня залишається опорною у боротьбі з ковідом. Тут працює кафедра інфекційних хвороб. Маємо два окремих корпуси, які призначені виключно для лікування інфекційних хворих, — повідомила медичний директор Вінницької міської клінічної лікарні №1 Лариса Чорна. — Вдячні за ініціативу фонду «Кусто Хелп»! Це велика допомога для нашої лікарні, адже ми сьогодні отримали дороговартісні, але ефективні медикаменти. Тоцілізумаб (фармацевтична назва «Актемра») багатьом нашим пацієнтам врятував життя. Тому цей препарат внесли у протоколи лікування в усьому світі. Один курс коштує більше 30 тис. грн. Цих медикаментів не було ні в аптеках, ні на складах в Україні. Тому, коли до нас звернулися представники фонду і запитали, що найбільше потрібно, ми попросили саме «Актемру». Він призначається пацієнтам з короновірусом середнього ступеня важкості після лабораторних обстежень. Зупиняє руйнування легеневої тканини. Але поки що цього препарату немає у переліку безкоштовних ліків.
Чому фонд «Кусто Хелп» допомагає вінницьким медикам та пацієнтам – пояснив генеральний директор компанії «Кусто Агро» Алішер Тяжин.
— Фонд «Кусто-хелп» організований засновниками групи компаній «Кусто», які мають походження з Казахстану. Фонд запрацював минулого року, коли почалася світова коронавірусна пандемія. Звісно, найперша допомога була для медичних закладів Казахстану та незахищеним верствам регіону. А оскільки ми також працюємо в Україні — з 2012 року компанія «Кусто Агро» займається тут вирощуванням зернових культур — засновники компанії вирішили надавати допомогу у боротьбі з коронавірусом і лікарням Вінниччини та Житомирщини. Уже були у Калинівській та Козятинській лікарнях. Об’їжджаємо центральні районні лікарні Житомирської області. Я й сам перехворів коронавірусом, знайомі помирали від ковіду, тому розумію, що ситуація непроста і наш внесок може стати корисним для медиків та пацієнтів.
Співорганізатори фонду «Кусто Хелп» повідомили, що для Вінницької міської клінічної лікарні №1 було придбано 40 доз припарату «Актемра» та декілька ящиків засобів індивідуального захисту для медиків — костюми, маски, респіратори високого ступеня захисту. Загалом благодійна допомога вінницькій лікарні становила майже пів мільйона гривень.
Людмила ПОЛІЩУК
Фото Сергія ХІМІЧА
Дожились. .. Уже казахи что-то дают. Скоро Сомали будет присылать гуманитарку. Просрали всё.