Вінницька ОДА подала в обласну раду проєкт рішення «Про оголошення об’єкта природно-заповідного фонду місцевого значення – геологічної пам’ятки природи «Липовецька астроблема». Орієнтовна площа цього об’єкту природно-заповідного фонду 20,3 гектарів.

– Оголосити об’єктом природно-заповідного фонду місцевого значення геологічну пам’ятку природи «Липовецька астроблема» орієнтовною площею 20,3 га на території Липовецької міської громади Вінницького району без вилучення із користування», – зазначено в проєкті рішення.

Мова йде  про територію біля всім відомого Іллінецького кратера – однієї з найстаріших астроблем Землі, якій  близько 400 млн років. Кратер знаходиться у 8 кілометрах на захід від міста Іллінці Вінницької області. Це місце зіткнення нашої планети з кометою чи астероїдом.

«За своїми масштабами Іллінецький кратер значно поступається найвідомішим у своєму роді, які мають діаметри до 300 км. Однак у нашій країні він належить до найбільших геологічних об’єктів імпактного походження. До того ж вона частково доступна для огляду, а не цілковито схована під верхнім шаром ґрунту», – зазначають в управлінні розвитку територій та інфраструктури Вінницької облдержадміністрації.

Нагадаємо, На Вінниччині розробляли туристичну концепцію найстарішого в Європі метеоритного кратера. Для місцевих жителів кратер став головним матеріалом для будівництва будинків і грубок. У планах селян налагодити зелений туризм, де, неподалік від кратера, гості зможуть не тільки відпочити, а й поспостерігати за планетами.

Цього року тут планується фестиваль просто неба.