Від сьогодні тролейбуси ходитимуть за маршрутом №15А «Вишенька – ВПЗ», через вулиці Батозьку та Липовецьку. На маршруті будуть задіяні два нові тролейбуси «VinLine» з автономним ходом, які цього року виготовила Вінницька транспортна компанія. Міський голова Сергій Моргунов протестував новий маршрут та доручив облаштувати посадкові павільйони на новому напрямку.

Від тепер вінничанам, які мешкають по вул. Зулінського біля колишнього підшипникового заводу, зручніше дістатися до Муніципального ринку, а звідти – до району залізничного вокзалу. Маршрут тролейбусу №15, який ходив до Муніципального ринку, подовжили до кінцевої зупинки «ВПЗ». Щоб його запустити, не довелося будувати нову контактну мережу. По вул. Батозькій та Липовецькій тролейбуси «VinLine» їздитимуть на автономному ходу – в обох напрямках 4,6 км.

«На цей рік у нас заплановано зібрати сім тролейбусів «VinLine». І сьогодні ці два тролейбуси, які ми запускаємо, на автономному ходу можуть їхати 20 км. У тролейбусах встановлені штанги, які дають легше навантаження на контактну мережу і при сході не коротять лінію та не виключають підстанцію. Встановлені компресори, які дають вдвічі менше шуму. В салоні є роз’єми для підзарядки мобільних телефонів. Додатково по маршруту встановили 9 зупинок», – розповів генеральний директор КП «Вінницька транспортна компанія» Михайло Луценко.

Під час виїзної наради міський голова Сергій Моргунов зазначив, що випуск на лінію тролейбусів «VinLine» вирішує питання мобільності і зменшує навантаження на контактну мережу. А також це відповідає Стратегії 3.0 у контексті пріоритетності екологічного електротранспорту.

«Ми працюємо над покращенням інфраструктури та мобільності в районі ДПЗ. Поряд – у нас приєднана Десна, куди ми направили муніципальні автобуси, і зараз працюємо над тим, щоб покращити транспортне сполучення з віддаленими районами нашої громади. Це системні, комплексні рішення, які передбачені у Стратегії розвитку громади на наступні 10 років. Окрім того, реалізація проєкту «VinLine» – це робочі місця для вінничан, підтримка нашої транспортної компанії. Ми системно працюємо, щоб громадський транспорт у Вінниці був найкращим і найкомфортнішим», – сказав Сергій Моргунов.

Також неподалік кінцевої зупинки на вул. С. Зулінського встановили світлофор, облаштували регульований пішохідний перехід. Це дасть можливість мешканцям цього мікрорайону безпечно переходити вулицю, а тролейбусам – безперешкодно здійснювати розворот.

Роман Ковальський