У квітні цього року концерн «Укроборонпром» передав до Фонду держмайна 15 держпідприємств для приватизації.
Серед них — ДП «Вінницький авіаційний завод» (ВІАЗ) – правонаступник авіаремонтного заводу №421 ГА.
В оголошенні ФДМУ про підготовку до приватизації ВІАЗ вказано, що до складу єдиного майнового комплексу ДП входить 30 одиниць основних засобів загальною площею 27 тисяч квадратних метрів. А ще за ним у 1980 році було закріплено 63,18 га державної землі, про що було засвідчено державним актом.
Але нещодавно з’ясувалося, що авіаремонтний завод втратив оригінал державного акту на право користування 63,18 га. Видання Deputaty.in.ua стверджує, що цей документ навмисно чи випадково не повернув колишній арбітражний керуючий Віталій Василик, який нині працює заступником міністра юстиції.
Все відбувалося так: справу про банкрутство ВІАЗ порушили у 2011 році. 2015 року ухвалою Господарського суду Вінницької області керуючим санацією було призначено Віталія Василика. З судового реєстру відомо, що 23 лютого 2017 року Василик звернувся до Вінницької міської ради із заявою про надання згоди на припинення права користування земельною ділянкою авіазаводу. Причина – на 4 гектарах державної землі розташована нерухомість ПАТ «Мотор Січ», яке за кілька років до цього створило на базі держпідприємства свій двійник – ТОВ «Вінницький авіаційний завод». Наступного ж дня після звернення Василика депутати скасували державний акт ВІАЗу на 63,18 гектара у зв’язку з ліквідацією підприємства. І передали «Мотор Січі» чотири гектари землі заводу.
У грудні 2017-го військова прокуратура Вінницького гарнізону Центрального регіону повернула землю у державну власність та скасувала рішення міської ради. Ухвалу суду міська влада не оскаржила. Суд пізніше також встановив, що Кабмін не приймав рішень про передачу цієї землі з державної власності в комунальну.
Василик після припинення повноважень арбітражного керуючого не передав підприємству значну частину документів. Серед них і держакт № 000488. Звернення ДП тепер вже заступник міністра проігнорував.
Наталка РОМАНЮК
Никак не могут наследство УССР дограбить! 🙂