Онкологія не обирає людей, але ми можемо обрати, як їх підтримати – формально декларуючи підтримку або організувати ефективний набір реальних інструментів підтримки

Подільський регіональний центр онкології став одним з об’єктів, який увійшов до програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Окрім цього, онкоцентр вже два роки отримує субвенції на соціально-економічний розвиток з держбюджету.

Сьогодні розповім, чому цей центр важливий для вінничан та жителів області, скільки коштів на нього виділено та як вони допоможуть покращити якість лікування та умови перебування пацієнтів у центрі.

На жаль, онкологія з кожним роком прогресує і вимагає такого ж прогресу у лікуванні, умовах для пацієнтів та розвитку лікарів. Ми не можемо їздити на новому автомобілі зі старими колесами. Наприклад, хіміотерапевтичне відділення Подільського регіонального центру онкології — будівля з часів СРСР, як і решта корпусів онкоцентру. У 1978 році його почали будувати, а лише у 2021 році лікарня змі­ниться завдяки президентській програмі.

Чому онкоцентр важливий?

Подільський регіональний центр онкології — це один із найсильніших центрів в Україні. Вдумайтесь лише в цифри: наразі в центрі лікується — 25% вінничан та 74% — людей з області. Окрім цього, тут навіть лікуються люди з-за кордону, що вже є показником довіри та якості.

Центр відомий тим, що на його клінічній базі розташовані три кафедри: кафедра онкології, кафедра гінекології та кафедра щелепо-лицьова. А це майбутнє медицини, розвиток медицини та можливість вирощувати справжніх спеціалістів.

Онкоцентр у цифрах:

Наразі у реєстрі центру 46 000 осіб, хворих на онкологію. Приріст зростає на 1% щороку, але завдяки новим інноваційним методам відсоток вилікуваних зростає навіть при збільшеній динаміці.

Щорічно в стаціонарних відділеннях ПРЦО лікується до 10 тис. хворих, з яких питома вага онкохворих – 75%, решту складають пацієнти з добро­якісною патологією. По­ліклініка щорічно приймає 80-90 тис. хворих. В стаціонарних відділеннях за рік виконується близько 6,5 тис. оперативних втручань.

У лікарні розташовувано 360 місць для хворих, з них 220 — хірургічні і 140 — терапевтичні.

Реальні потреби ПРЦО:

В онкоцентрі досі працюють на єдиному гамма-терапевтичному апаратові дистанційної променевої терапії, в той час, коли у Західній Європі на один мільйон населення є сім лі­нійних прискорювачів, у Східній – три. Старий апарат на основі кобальтового джерела випромінювання є застарілим, а лінійний прискорювач — це безпека, точність, ефективність та мінімум ускладнень для організму пацієнта.

В 2020 році мені надійшла пропозиція підтримати ПРЦО, і я вирішив взяти участь у придбанні сучасного лінійного прискорювача за 49,8 млн гривень. Таким чином, із зазначеної суми вартості лінійного прискорювача, 14,31 млн гривень залучено мною як народним депутатом України від міста Вінниці із субвенцій на со­ціально-економічний розвиток округу.

Завдяки президентській програмі «Велике будівництво» стартували роботи з реконструкції хіміотерапевтичного та радіологічного відділень. У рамках програми:

У 2020 році — з державного бюджету на реконструкцію було залучено 4.5 млн гривень, що складає більше половини загальної вартості реконструкції.

У 2021 році — заплановано фінансування реконструкції в загальному обсязі 18,8 млн гривень, 13,7 з яких — частка з програми Президента України «Велике будівництво». Станом на 07 липня 2021 року,
13 млн гривень — вже на­дійшли та були освоєнні згідно з цільовим призначенням — на реконструкцію.

Реконструкція ПРЦО — не просто «косметичний ремонт». Це масштабне оновлення, яке дозволить збільшити кількість ліжок для пацієнтів, площу самого онкоцентру та значно покращить умови і для пацієнтів, і для співробітників центру.

Максим Пашковський,
народний депутат України, «Слуга народу»