10 вересня у декількох школах Вінниці відбулися заходи до Дня здоров’я, фізкультури і спорту. А у ЗОШ №27 та №33 пройшли “Олімпійські уроки”.

У вінницькій школі №27 олімпійську розминку «Роби, як олімпійці» провела Олена Колесниченко – майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики, півфіналістка Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро з бігу на 400 метрів з бар’єрами, бронзова призерка Літньої Універсіади 2017 року, бронзова призерка Командного чемпіонату Європи 2017 року та бронзова призерка І Юнацьких Олімпійських ігор 2010 року.


Олена показувала дітям 15-хвилинний комплекс вправ, які є авторською професійною розминкою спортсменки.

- Сенс цих вправ у розігріві м’язів перед основною тренувальною роботою. Це різні види стрибків на місці, розтягування. Таку розминку приводить тіло в порядок і дає тонус на весь день, – поділилась Олена Колесниченко.

А в 33-й школі на спортивні подвиги мотивував бронзовий призер паралімпіади в Токію Олексій Денисюк. Він розповів, що в юності впав зі скелі у Сабарові і був впевнений, що життя скінчилося...

- Я з дитинства мріяв потрапити на олімпійські ігри. Розумів, що це важкий труд. Але тоді здавалося, що нічого неможливого немає і всього можна досягти, якщо дуже хотіти. Після травми ці думки знову повернулися. Я почав жити цією ідеєю. І вже через півтора місяця отримав пропозицію взяти учсть у змаганнях з олімпійської та паралімпійської програми. Зі здоровими спортсменами мені важче було виступати. Але показав непоганий результат, і мене взяли у збірну України. Полетів на змагання в Англію. Лечу в літаку і не можу зрозуміти - чи це дійсно я — людина, яка ще рік тому лежала на дивані, витирала сльози і був впевнений, що життя закінчилося. В Англії я виграв. Полетів на наступні змагання в Польщу, потім в Німеччину і теж вигравав. Через деякий час я добився ліцензії на паралімпійські ігри в Бразілії. Взяв “бронзову” медаль там. Не “золото” і не “срібло”, але для мене ця “бронза” вартувала трьох золотих медалей.


- У вас ще все життя попереду. І незалежно від того, наскільки велика ваша мрія — нереальна чи дуже дорога, якщо ви приймете той факт, що омріяне обов’язково здійсниться, то обставини будуть складатися на вашу користь. - Кожна людини може досягти всього, чого бажає. Єдине, не можна сумніватися у власних силах, - мотивував дітей параолімпійський призер.

Директор департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко повідомила, що подібні заходи відбулися лише у деяких школах міста.

- Адміністрація навчальних закладів на власний розсуд вирішувала, чи проводити День здоров’я і спорту у школах і яким чином. Впевнена, такі заходи повинні відбуватися якомога частіше, щоб діти більше проводили часу на вулиці і приділяли увагу фізичній активності, бо під час нещодавніх урочистостей троє прапороносців-школярів просто зомліли...

Людмила Поліщук
Фото та відео Олексія Бойко