На Паралімпійських Іграх у Токіо бронзову нагороду у мікстстрільбі з пістолета на дистанції 25 метрів здобув вінницький стрілець Олексій Денисюк.
У Токіо наш паралімпієць тривалий час навіть боровся за “срібло” з поляком Шимоном Совінські. Ключовою стала дев’ята серія пострілів. Совінські отримав за неї три очки, а Денисюк – два. І хоча за загальною кількістю балів вони зрівнялися, за підсумками перестрілки сильнішим виявився саме поляк. Чемпіоном у цій дисципліні став китаєць Хуан Сін, причому “золото” він здобув з паралімпійським рекордом.
Олексій Денисюк нагадав «33-му каналу» деталі виступів в Японії, а також поділився спортивними планами.
- Я не лише хотів здобути золоту нагороду, але й був впевнений у цьому на всі 100 %. На жаль, щось пішло не так, – каже Олексій Денисюк.
- Олексію, на чому базувалася Ваша впевненість?
- На попередніх тренувальних результатах. Якщо б я показав найнижчий зі своїх результатів, був би точно медалістом, а можливо, й чемпіоном.
У Токіо я виступав у трьох видах програми, а зачепився лише за одну "бронзу". Мав хороші шанси на дві медалі, без жодного перебільшення.
- Перед Паралімпіадою Ви також вигравали етапи Кубку світу …
- У цьому році було лише два міжнародних змаганнях. Ці два Кубки світу я виграв. Зокрема, в стрільбі із пістолета на 10 і 25 метрів.
- Вочевидь, параолімпійською "бронзою" незадоволені?
- Вірно. Стрільба на 25 метрів – це моя найулюбленіша вправа. У ній я розраховував на набагато більше. Вже був майже зі сріблом, але на фініші поляк мене «дотиснув», і я став третім.
Можливо, перед Токіо у мене було забагато тренувань і зборів. На змагання треба виходити із невеликим відчуттям «голоду», аби було посилене бажання стріляти.
- Плануєте готуватися на наступну Паралімпіаду?
- Поки бажання такого немає. Але, напевно, доведеться це робити. Адже я наразі більше ніде себе не бачу. Втім, прагнення із часом зав’язати зі стрільбою з’являється. Великий плюс – наступну Паралімпіаду доведеться чекати вже не чотири роки, а три.
-Вирішили, куди витратите премію від держави за паралімпійську медаль?
- Поки що ні. Ще час не минув, аби ухвалити таке рішення.
- Ваш тренер Денис Мустафаєв днями потрапив у автоаварію. В якому він стані? І як це вплине на вашу спортивну підготовку?
- Він притомний. Голова, ноги, хребет – цілі. У Дениса Мустафаєва травмована нога. Зрозуміло, бажаю швидшого одужання тренеру, хотілося б знову разом почати працювати. Через місяць-два, думаю, він стане на ноги.
Щодо мого тренувального процесу, то він майже весь 2021 рік відбувався за межами Вінниці – на зборах команди в Одесі або за кордоном.
- У Токіо спілкувалися, підтримували інших вінницьких паралімпійців?
- За виступами пауерліфтерки Мар’яни Шевчук слідкував. Вона була чемпіонкою і рекордсменкою світу та закономірно перемогла в Японії. Знаю, що судді на неї тиснули: викликали на виступ раніше, чим мало бути тощо. Ми мешкали із Мар’яною Шевчук на одному поверсі, трохи спілкувалися.
Щодо тхеквондиста із Ладижина Антона Швеця. Він вперше побував на Паралімпіаді. Антон – молодець, хоча і не здобув перемог у Токіо. Втім, Швець молодий, і нього в спорті все ще попереду.
Фелікс ЖАНІН