Томашпільська громада передала ДП «Тульчинське ЛМГ» земельну ділянку для створення нових лісів.

Як підвищити відсоток лісистості краю, як збільшити площу державного лісового фонду області? Спосіб один – посадити новий ліс (використовують ще термін – захисні насадження, меліофонд) там, де його раніше не було. І це лісгоспи Вінницького ОУЛМГ робили і роблять постійно. Щороку долучаються до створення нових лісів і тульчинські лісівники.

Першого жовтня стартувала двомісячна всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом» на виконання програми Президента України «Зелена країна». За три роки буде висаджено 1 млрд дерев та створено 1 млн нових лісів за 10 років.

Вінницьким обласним управлінням розроблена «Обласна програма досягнення оптимального рівня лісистості у Вінницькій області на 2012-2025 роки», якою передбачено щорічне створення 800 га нових лісів на деградованих землях та землях, не придатних для ведення сільськогосподарського виробництва. Нині державними підприємствами активно проводиться робота з головами територіальних громад щодо виділення земель для створення нових лісів.

ДП «Тульчинське ЛМГ» звернулося до територіальних громад з проханням надати землі для створення нових лісів. У зоні діяльності держлісгоспу знаходяться Тульчинська, Брацлавська, Томашпільська, Вапнярська, Шпиківська територіальні громади.

І ось є позитивний результат. Томашпільська селищна об’єднана територіальна громада (селищний голова Валерій Немировський) надала під заліснення ділянку землі площею 7,2 га. Земля знаходиться в зоні діяльності Томашпільського лісництва. Вже інженер лісових культур лісгоспу Михайло Северин та начальник відділу ДП “Поділлягеодезкартографія” Володимир Подригун встановили на ділянці межеві знаки. Правовстановлюючі документи передані на зетвердження. І вже два гектари з цієї ділянки тульчинські лісівники планують заліснити  цієї осені у рамках всеукраїнської акції «Створюємо ліси разом!» на виконання програми Президента України «Зелена країна». Зараз проводиться підготовка посадкового матеріалу, щоб створити на цьому шматочку пустиря лісові культури.

Наразі ведуться перемовини з представниками Шпиківської, Вапнярської територіальних громад про передачу малоцінних земель для створення нових лісів. І тульчинські лісівники сподіваються на те, що громади зрозуміють важливість цього питання, погодяться передати землі, на яких за власні кошти, власними ресурсами лісівники посадять і виростять справжній ліс для майбутніх поколінь.

Тульчинські лісівники мають величезний досвід у вирішенні питань заліснення краю. Так, усього лісівники Тульчинського ЛМГ з 1950 року створили 8545 га нових лісів! У тому числі за часів незалежної України – 1322 га. У деяких випадках на рік створювалося аж 110, 120 і 140 га нових лісів.

Для створення нових лісів передаються землі, непридатні для ведення сільського господарства, які вийшли із сільгоспкористування, деградовані та малоцінні грунти: пустирі, крутосхили, яри, балки. Тут може рости ліс! І лісівники Вінниччини готові його створити!

Пресслужба Вінницького ОУЛМГ