Сімейні лікарі шоковані — такого напливу пацієнтів ще не було. В місцях забору тестів у «первинках» минулого тижня було по 30 і більше хворих у чергах. Ті, хто здав, чекали результату 3 дні. Вже й омікрон проходив…
Сімейні лікарі б’ють на сполох — такої кількості звернень від пацієнтів зі скаргами на симптоми ковіду ще не було за весь час пандемії… Медики цілодобово консультують хворих, які лікуються вдома і вже навіть не поспішають здавати тести…
На високий рівень госпіталізації нарікають і у деяких ковідних лікарнях Вінниці.
– У нас лікарня переповнена, тому минулого тижня наш заклад знімали з маршруту пацієнта, хоча ми двічі на тиждень приймали хворих. Ситуація кожного дня змінюється, але поки у нас більше 200 пацієнтів, — констатує головний лікар Вінницької багатопрофільної лікарні Олександр Кривов’яз.
На «гарячу лінію» редакції щодня звертаються вінничани зі скаргами, що госпіталізувати родичів з ковідом можна тільки через знайомих або за хабар у Вінниці. У віддалені райони вони їхати не хочуть.
— Чому деякі лікарні у нас для «блатних», а інші — для простих вінничан? А щоб потрапити у міські медзаклади, а не десь на околицю чи у далекі райони, потрібно 100 доларів дати на руку або шукати знайомих депутатів, когось з адміністрації лікарні чи департаментів? Чому так організована робота, що в одній лікарні реально лікують і ставлення належне, а в інші пацієнти навіть під загрозою смерті відмовляються їхати? Хто має врегулювати ці питання? — запитують наші читачі.
В обласному департаменті охорони здоров'я та реабілітації повідомляють, що у ковідних лікарнях Вінниччини зайняті 50% ліжко-місць. Напевно, тут враховується загальна статистика.
— На сьогодні у стаціонарах області працює 24 медичних заклади, куди госпіталізують пацієнтів з підозрою або підтвердженим ковідом. Зараз у стаціонарах на лікуванні знаходиться 1458 пацієнтів, із них 129 — у реанімації, це ті пацієнти, які мають вкрай важкий перебіг захворювання. Завантаженість ковідних ліжок — 50%. Завантаженість дитячих ліжок — 53, 3%, — повідомила заступниця директора департаменту Тетяна Бондаренко.
І з початку цього тижня статистика свідчить про зменшення ковідної статистики: 7 лютого — 418, а 8 лютого — 857 на Вінниччині. Хоча ще на початку місяця сягала майже півтори тисячі...
З початку пандемії на Вінниччині, станом на 8 лютого, зафіксовано 140100 підтверджених випадків ковіду. Зараз хворіє — 22006 осіб. Зареєстровано 3401 смертей. Попри високу статистику, смертність від омікрону менша. Але вона є.
Каріна МАЄВСЬКА