Про це повідомив Сергій Борзов, голова Вінницької військової адміністрації під час брифінгу:

— Бойові дії у Вінницькій області не ведуться. З позитивних моментів: в області знизився рівень злочинності, майже не трапляється майнових злочинів.

Ми створили оперативний медичний штаб, він складається з цивільних і військових. Для налагодження співпраці, між департаментом охорони здоров’я військової адміністрації області та центральним клінічним військовим шпиталем. В області визначено три ешелони лікарень, які прийматимуть поранених. Ми щодня приймаємо поранених з усієї України.

Перший ешелон — це п’ять лікарень, на які йде найбільше навантаження. Другий — 16 лікарень. Третій ешелон — усі лікарні, які мають стаціонари і знаходяться в робочому стані.

Ми мобілізували усіх лікарів: анестезіологи, травматологи, хірурги.

Закуплено ліків на 10 мільйонів гривень. Загалом на складах у нас знаходиться 25 тонн медичного вантажу, яки поповнюється завдяки партнерам з Європи.

Робота екстреної медичної служби переведена в посилений режим роботи. Будемо допомагати військовому шпиталю з евакуацію поранених. Напередодні ми отримали від держави 30 нових реанімобілів класу С. Це полегшить роботу.

Ілон Маск передав для вінницької станції екстреної допомоги Starlink.

Майже на кордоні Вінницької області збили дві ракети. ППО вдало працює.

Сергій Моргунов, міський голова Вінниці:

-Магазини, банки — працюють. До мене звернулися підприємці про відновлення продажу промислових товарів на Центральному ринку. Ми обговорили всі питання з керівництвом ринку. Звертаюся до всіх підприємців, які там працюють: «Хто має бажання, завтра виходьте на роботу».

Звертаюся до представників малого бізнесу: аптеки, магазини, автосервіси, перукарні, ательє, ремонт — людям потрібні ваші послуги. Просив би вас усіх відновити роботу.

Формуємо запаси гуманітарної допомоги для міста та фронту, допомагаємо іншим містам. Сьогодні відправили 14 тонн на Київ: харчування, засоби гігієни та одяг. Отримали 15 тонн гуманітарної допомоги від міста-побратима Кельце (Польща).

На ночівлю у різних закладах у нас залишилося 4700 біженців. Ми продовжуємо приймати нових. Прибувають переважно з Сум та Миколаєва. Усіх нагодуємо та дамо прихисток.

У департаменті соцполітики зареєструвалося 442 переселенці, які захотіли залишилися в місті.

«Подільська Громада» від початку збору коштів зібрала 22 мільйони 300 тисяч гривень. Ми використали 6,5 мільйонів на закупівлю палива для гуманітарних вантажів та сил тероборони.

Нагадую усім про режим світломаскування в помешканнях. Це наша спільна безпека.

Вячеслав Соколовий, голова Вінницької облради

— Навколо проблеми біженців об’єдналися абсолютно усі: фермери, великі підприємства, волонтери. Біженці продовжують приїжджати, багато живуть в сільській місцевості. Громади організовують підвіз дров, харчових продуктів, засобів першої необхідності.

Порядок та правопорядок у місцях, куди їдуть переселенці на найвищому рівні.

Люди дякують, що їх прихистили. Вони залишилися без даху над головою.

Впорядкували роботу блокпостів. Працюють лише ті, які визначені теробороною.