Які ще 5 областей покриває ця програма?
Сьогодні працювали Представники Агентства ООН у справах біженців зустрілися з переселенцями, які проживають в Тульчинській міській територіальній громаді.
В основному проблеми, які піднімали люди стосувалися тимчасової реєстрація внутрішньо переміщених осіб та прийому заяв на виплату допомоги в центрах надання адміністративних послуг та управліннях соціального захисту населення за допомогою програмного комплексу «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада». Люди днями змушені чекати в чергах, бо після доопрацювання розділу «Облік ВПО» програмне забезпечення постійно дає збій, або не працює взагалі.
Зі слів працівників ЦНАПів, здійснювати прийом мешканців за допомогою програмного забезпечення «Соціальна громада» є майже неможливо, оскільки електронна справа ВПО не зберігається з першого разу, для збереження даних їх потрібно вносити повторно, довідка та заява на виплату державної допомоги не формуються.
Як результат вказаних збоїв програмного модулю «Соціальна громада», а також відсутності можливості подачі заяви про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи через застосунок Дія, виникають великі черги в управліннях соціального захисту та у ЦНАП, люди змушені днями сидіти в чергах, а довідки формувалися сьогодні на одну людину від 3 до 8 годин.
Ось що повідомляє нардеп Лариса Білозір:
– Ще майже тиждень тому, побачивши цю проблему в ЦНАПах округу надісла звернення на Міністерство соціальної політики України та Міністерство цифрової трансформації України та Кабінет Міністрів України.
Представниці Агентства ООН у справах біженців роз’яснили як отримати грошову допомогу тим, хто був змушений покинути свої домівки внаслідок воєнних дій. Програма Кеш ООН покликана допомогти переселенцям коштами для тимчасового житла, їжі та предметів особистої гігієни, аби вони могли оселитися та відновити життя на новому місці.
Під програму підпадають зареєстровані та незареєстровані внутрішньо переміщені особи (ВПО), а також постраждалі на підкотрольних Україні територіях.
Сума допомоги базується на сумі прожиткового мінімуму прогнозованого на квітень 2022 року та становить 2220 грн. на кожного члена родини. Допомога надаватиметься протягом трьох місяців шляхом переказу на відділення Укрпошти.
Якщо людина була зарахована на фінансову допомогу в розмірі 2220 грн/особа/місяць від іншого агентства ООН/гуманітарної організації, вона не можете бути зараховані на допомогу УВКБ ООН. Це один і той самий вид допомоги, який реалізують різні агенції.
Збір даних відбуватиметься співробітниками партнерських організацій УВКБ ООН Міжнародний фонд охорони здоров’я та довкілля «Регіон Карпат» NEEKA, ГО «Неємія», ГО «Крим СОС» та БФ «Право на Захист» і передбачатиме збір даних про кожного члена родини, які приїхали разом з вами, включаючи родичів (бабусю/дідуся тощо).
☑️Біографічні дані
☑️ПІБ згідно ідентифікаційного документу
☑️Ідентицікаційний код, необхідний для обробки виплати
☑️Свідоцтво про народження дітей
☑️Номер карти (для виплати допомоги)
☑️Вся надана інформація є конфіденційною і буде занесена в базу даних УВКБ ООН.
☑️Спосіб виплати
УВКБ ООН має контракт з Національним оператором поштового звязку України «Укрпошта», який буде використовуватися як постачальник фінансових послуг для обробки виплат. Перелік відділень Укрпошти буде надано після реєстрації співробітниками відповідальних за збір даних.
Для отримання допомоги цій людині необхідно буде прийти до відділення Укрпошти та надати документ, що посвідчує особу.
Через деякий час виплата допомоги може бути шляхом переказу на особистий банківський рахунок, номер картки якого треба буде вказати під час інтерв’ю.
Покриття програми
Вінницька, Дніпропетровська, Закарпатська, Львівська, Тернопільська, Хмельницька області.
Отож, скопіюйте цю інформацію і передайте всім переселенцям, хто є у вашому оточенні.
Андрій Власенко