Тульчинські лісівники виростили вдосталь садивного матеріалу для весняного садіння лісу і на сьогодні активно викопують сіянці з базового лісового розсадника, що знаходиться у Кирнасівському лісництві ДП «Тульчинське ЛМГ» (директор Михайло Дан, головний лісничий Галина Кілимник).
На Вінниччині триває весна лісокультурна кампанія, попри воєнні дії у північних, східних та південних частинах України. Усього цієї весни лісівники держлісгоспів Вінницького ОУЛМГ планують створити 720 га лісових насаджень. ДП «Тульчинське лісомисливське господарство» планує заліснити 193 га. Тому для такої значної площі необхідна достатня кількість посадкового матеріалу. Найбільший лісовий розсадник підприємства знаходиться у Кирнасівському лісницві (лісничий – Богдан Дубовий).
У сучасному лісовому розсаднику загальною площею 12 га (посівне відділення – 3,9 га, декоративна шкілка – 3 га, сідеральний пар – 5,1 га) щорічно вирощується близько мільйона штук сіянців. Це і хвойні, і листяні породи: дуб звичайний, горіх чорний, липа дрібнолиста, черешня, груша, клен-явір, гікорі, дуб червоний, горіх чорний.
У теплично-парниковому господарстві вирощується сосна звичайна, сосна кримська, ялина, берека, модрина європейська.
Сьогодні тут багато людей, і робота справді кипить. Адже у лісовий розсадник Кирнасівського лісництва приїжджають за сіянцями для весняного садіння лісу з усіх лісництв: Брацлавського, Журавлівського, Заболотненського, Томашпільського, Кирнасівського, Орлівського, Піщанського, Радянського, Рудницького, Тростянецького, Томашпільського, Шпиківського.
Для того, щоб полегшити ручну працю, спочатку рядком проходить трактор, який підорює ґрунт. А працівники уже вручну витягають сіянці, уважно рахують їх і в’яжуть у пучки по 50 штук. От і на фото можна побачити, як майстер лісу з Журавлівського лісництва проводить викопування дворічних сіянців горіха чорного.
Далі такі підготовлені «мітелки» прикопують, аби коріння не обвітрилося і не пересохло. Адже всім відомо, що весняне сонце і вітер швидко висушують вологу. Саме тому лісівники щороку і так поспішають здійснити посадку лісу, аби встигнути, поки лісова земля не засохла. Працюють понаднормово, залучають мешканців сіл, аби лише сіянці мали можливість гарно прийнятися.
А восени на цій ділянці розсадника працівники будуть висівати уже свіжозібране лісове насіння. І все розпочнеться знову: сходи, боротьба з бур’янами і засухою, просапування, розпушування ґрунту, підживлювання, розріджування. Лісокультурниці дивляться за посівами, мов за маленькими дітьми. Вирощування посадматеріалу – це відповідальна і затратна з погляду людських ресурсів праця, розповідає майстер розсадника Євген Мироненко. Адже недарма лісові розсадники називають колискою лісу.
А сьогодні ці сіянці покидають дитсадок, йдуть у самостійне життя на лісову ділянку. Щоб з допомогою лісівників стати через роки справжнім лісом. Цінними лісовими насадженнями, багатством нашої щедрої, прекрасної і благословенної України!
Пресслужба Вінницького ОУЛМГ