Як вже відомо, наступний європейський пісенний конкурс відбудеться у Великій Британії у травні, однак дві країни вже оголосили, що в Ліверпуль вони не поїдуть. Це Чорногорія і Північна Македонія. Їхні національні мовники вважають, що внесок за участь у конкурсі занадто високий.
Британський суспільний мовник пояснює, що кожного року країни-учасниці Євробачення сплачують членський внесок, а його сума залежить від розміру країни. Оскільки Росію, яка була великим фінансовим вкладником, дискваліфікували, то деяким державам доведеться заплатити більше. Чорногорія і Північна Македонія на це не пішли.
У Північній Македонії заявили, що були змушені відмовитися від поїздки в Ліверпуль не тільки через великий внесок, а й через енергетичну кризу. Тоді як національний мовник Чорногорії пояснив своє рішення тим, що краще вкладатиметься в національні проєкти, ніж у міжнародний пісенний конкурс Євробачення.
- Крім значних витрат на реєстраційні збори, а також витрат на перебування у Великій Британії, ми зіткнулися з відсутністю інтересу з боку спонсорів, тому вирішили спрямувати наявні ресурси на фінансування поточних і планованих національних проектів, – йдеться в заяві Чорногорії.
Європейська мовна спілка, яка щороку займається організацією Євробачення, наголосила, що прагне скоротити витрати на участь і зробити конкурс якомога доступнішим. Саме тому кожна країна-учасниця платить різну суму, яка визначається з огляду на її фінансово-економічне становище.
За організацію Євробачення-2023 від імені України заплатить ВВС. Це коштуватиме Великій Британії від 8 до 17 мільйонів фунтів стерлінгів. Оскільки EBU заборонила Україні проводити Євробачення-2023 з міркувань безпеки, то шоу влаштують у Ліверпулі на арені M&S Bank, яка може вмістити 11 тисяч глядачів.
Перший півфінал конкурсу відбудеться 9 травня 2023 року, другий півфінал – 11 травня, а великий фінал – 13 травня. Україна, як переможниця попереднього конкурсу, проходить одразу у фінал разом з країнами-засновницями Євробачення.
Вадим Снігур