Як повідомляє популярне в Німеччині видання “Шпігель”, у спецслужбах звинуватили президента росії путіна в тому, що, напавши на Україну, він фактично здійснив напад на весь Захід. Дії кремлівського диктатора глави двох найбільших розвідувальних служб вважають ударом по системі безпеки демократичного світу й прямою загрозою безпеці Німеччини.
Також у німецькій розвідці не відкидають скоєння російськими спецслужбами політичних убивств у Європі, зокрема, в Німеччині.
Керівники двох найбільших розвідувальних служб Німеччини під час щорічного звіту в Бундестазі звинуватили правителя росії у фактичному нападі на весь Захід у зв’язку із нападом на Україну.
На думку глави німецької Федеральної розвідувальної служби (BND) Бруно Каля, російський диктатор "оголосив війну всьому вільному демократичному світу". "Системне суперництво, що раніше було у тліючому режимі, перетворилося на відкриту боротьбу", – вторить колезі голова Федерального відомства із захисту конституції (BfV) Томас Хальденванг.
На думку Хальденванга, напад Росії на Україну "змінює правила гри" в усіх сферах політики, пов'язаних із безпекою. Зокрема він має прямий вплив на внутрішню безпеку Німеччини. Як нагадав глава BfV, у квітні федеральний уряд вислав із країни 40 російських шпигунів.
"Але це далеко не всі з них", – зазначив Хальденванг.
Він також розповів про прогнози, напрацьовані очолюваною ним службою. Німецькі спецслужби переконані, що "поріг допустимого" для дій росіян на території Німеччини суттєво знизився – тож вони не відкидають навіть, що за наказом кремля в Німеччині можуть бути скоєні вбивства, зокрема політичні.
Глава BND Бруно Каль зі свого боку сказав, що напад путіна на Україну "не став несподіванкою" для його служби: вона застерігала про можливу агресію росії і раніше.
"У нинішньому конфлікті Каль прямо застеріг від застосування росією ядерної зброї. Президент рф залишає за собою право вдатися до цього кроку, заявив глава BND. Справа може дійти до застосування "субстратегічної ядерної зброї" в Україні", – цитує Spiegel слова глави німецької розвідки.
Василь Головко