Щоб ви розуміли наскільки ох…вші попи в Лаврі , опублікую історію Мирослави Барчук.

Добре, раз таке діло, розповім про  Павла Лєбєдя (в миру Паша Мерседес) ще одну історію, яку більшість, напевне, не знає.

2007 рік. У Києво-Печерській лаврі за ніч зруйновано і вивезено до останнього камінчика старовинну браму.   Гендиректор Києво-Печерського заповідника прийшов до нас  в ефір на 5-му каналі і розповів, що Лавру знищують давно (66 об’єктів Заповідника були   у користуванні  УПЦ МП).

Руйнують різною бутафорією, новобудами і новодєлами, ставлять торгівельні точки, а над печерами садять огірки й зелень і поливають городи так, що стіни всередині печери обвалюються від сирості.

Наступного дня ми запросили в ефір настоятеля Лаври,   архієпископа Павла Лєбєдя, за сумісництвом депутата Київміськради від Партії регіонів. Він кричав про те, що все це наклепи, безбожництво і сатанізм,  що він підозрює, що ведучі  (тобто ми з Романом Чайкою) – уніати, що у мене не християнське, а поганське ім’я,  а наприкінці нас обох прокляв.


Того ж тижня до Києво-Печерської лаври виїхала знімальна група 5-го каналу, щоб   зняти монаші грядки над печерами. З групою поїхала молода журналістка Наталя Т. Буквально за кілька хвилин до групи вибіг владика Павєл, відібрав  в оператора камеру і вдарив нею журналістку в обличчя.  Ударив з такою силою, що вибив Наталі передні зуби. Я бачила її після того удару, на неї боляче було дивитись..

Цей скандал не став публічним. Знімальна група ще й мусила підписати лист-вибачення на адресу владики Павла за «незаконну зйомку» на території Лаври. На цьому інцидент було вичерпано.

Розповідаю цю історію з єдиної причини. Щоб краще було видно, який довгий і тяжкий шлях ми пройшли за ці останні 15 років.  Від прийняття повного беззаконня, бандитизму і  взагалі монополії Москви на  українську святиню Лавру (власне на всі три Лаври) до запізнілого прозріння, що російській агентурі в попівських ризах  не місце в Україні. Питання лише в тому, чи добре засвоєні уроки.

Мирослава Барчук