А. Кушнір. І ось нещодавно немирівські депутати ініціювали позачергову сесію, щоб висловити недовіру міському голові Віктору Качуру.

У чому ж причина – в інтерв’ю з мером Немирова.

— Дійсно, на 4 листопада 10 депутатів від «Батьківщини» та «Української стратегії Гройсмана» ініціювали позачергову сесію, щоб висловити недовіру та достроково припинити повноваження Немирівського міського голови. Їхній «аргумент», що міський голова порушує регламент і не скликає сесії. Але це відверта маніпуляція. Бо мною як головою Немирівської міської ради сесії скликалися 22 вересня, 29 вересня, 30 вересня, 27 жовтня, 1 листопада та 4 листопада. Але ці депутати на жодну з цих сесії не з’явилися, чим повністю паралізували життєдіяльність громади у такий непростий час. Замість того, щоб згуртовувати людей, аби протистояти лютому зовнішньому ворогу, вони сіють розбрат усередині суспільства, бо двом з них хочеться посісти мерське крісло?! Щоправда, не розумію, як вони планують його поділити між собою?


Я скликав позачергову сесію, як вони й вимагали, на 4 листопада. Але вони знову не прийшли. Хоч і збиралися «знімати» Качура. Але питання уже було не в посаді, а, перш за все, інтересах громади. Бо зібралося вже понад сотню питань, які потребували негайного вирішення. Левова частина з них — питання земельні. А тут у наших опозиційних депутатів особлива зацікавленість. Більшість з них фермери, керівники приватних сільгосппідприємств, які не гребують можливістю підібрати якнайбільше земельки в обробіток. До речі, той, хто так заповзятливо розповсюджує про мене ганебні пости, має най­більше в області землі у приватній власності, а це понад 300 гектарів.

— То причина демаршу в зем­лі?

— Звичайно! Щоб у важкий для країни час мати ресурси для наповнення місцевого бюджету, держава законодавчо дозволила надавати в оренду вільні землі комунальної власності під 8 відсотків орендної плати від нормативної грошової оцінки землі. Такої землі у нас більше 350 гектарів. Поповнення бюджету міської ради було б суттєве, і поповнення бюджету багатьох сімей було б відчутне. Але, як виявилось, багато наших депутатів-аграріїв цю землю без дозвільних на те документів засіяли і гальмують процеси передачі її в оренду, щоб зібрати урожай, набити собі кишені, а до бюджету не заплатити жодної копійки.

Вже навіть відкрито декілька кримінальних проваджень, які стосуються діяльності депутатів-аграріїв.

У них, звичайно, було інше бажання — три місяці добивалися, щоб проти голови порушили кримінальну справу. Були перевірки контрольно-ревізійного управління. Потім Північного офісу аудиторської служби. Але ніяких порушень, що передбачають кримінальну діяльність, ні в роботі міської ради, ні в роботі голови не знайшли. Натомість знайшли порушення у фермерів з депутатським мандатом. Знаю, що вони шукають тих, хто візьме на себе вину, взамін обі­цяють землю. Але повністю уникнути відповідальності їм не вдасться.

— То як же вдалося відновити роботу у сесійній залі?

— Скликав ще одну сесію, знову не вистачило кворуму. Але я заявив, що не вийду з сесійної зали, поки не збереться необхідна кількість депутатів. Попередив, що вимушений буду звертатися в ЦВК про розпуск цього депутатського скликання. Бо два роки уже триває суцільне протистояння. Не повинна групка депутатів колотити всією громадою. За прикладом рашистів, вони використовують свою брехливу пропаганду для дестабілізації ситуації в громаді, прикриваючи свої злочинні наміри. Так більше не можна! Врешті, вдалося видзвонити окремих депутатів, і сесія запрацювала.

Чому не всі депутати Немирівської міської ради відвідують сесії?

— Які у Вас прогнози надалі?

— Відомо, що сьогодні уже на 6 голів Вінниччини здійснюється тиск, щоб усунути їх з посади. Але у військовий час — це диверсія! Зараз далеко не найкращий період для політичних ігрищ. Тому закликаю сьогодні усіх направити всі сили і засоби на Перемогу та безпеку громади.

Спілкувалась
Людмила ПОЛІЩУК