Вінницька облрада підтримала з звернення депутатів до Верховної Ради, Президента та Уряду з рекомендацією заборонити УПЦ (МП) на Вінниччині.

За звернення проголосували 58 депутатів із 60.
Проти – 0
Утримався – 1

Ось яке звернення пішло від Вінниччини до ВР щодо заборони Московського патріархату

Вінницької обласної Ради 8 скликання до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо заборони діяльності Української православної церкви в єдності з московським патріархатом, релігійних організацій з центром в країні-агресорі на території України.

На сьогодні в Україні діє Українська православна церква в єдності з московським патріархатом та інші релігійні організації з центром в країні- агресорі, які ідеологічно обгрунтовують і підтримують війну та виправдовують всі військові злочини, що скоює росія на території України. Значна кількість духовенства виявляють антиукраїнську та антидержавну позицію, про що свідчать результати проведених санкціонованих обшуків СБУ за місцем проживання митрополита однієї з єпархій УПЦ МП на території Вінниччини. Вказана особа розміщувала публікації на власному інтернет-ресурсі проросійського змісту, а також заклики до розпалювання міжконфесійної ворожнечі.

Ці та інші факти є свідченням, що діяльність УПЦ МП підриває територіальну цілісність, соборність та державність України.

Ми, депутати Вінницької обласної Ради 8 скликання, усвідомлюючи свою відповідальність перед виборцями Вінниччини, вважаємо неприпустимим подальше існування та діяльність Української православної церкви в єдності з московським патріархатом та інших релігійних організацій з центром в країні-агресорі в Україні загалом, та на Вінниччині зокрема.

 

Вінницька обласна Рада 8 скликання, враховуючи антиукраїнську та антидержавну позицію релігійних організацій Української православної церкви в єдності з московським патріархатом та інших релігійних організацій з центром в країні-агресорі з метою захисту суверенітету, національної безпеки і територіальної цілісності, запобігання колабораціонізму, припинення розпалювання міжрелігійної ворожнечі, звертається до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з пропозицією прийняти закон про заборону діяльності.

Української православної церкви в єдності з московським патріархатом та інших релігійних організацій з центром в країні-агресорі в Україні для уникнення реальних та потенційних ризиків загрози національній безпеці України.

СХВАЛЕНО

на сесії Вінницької обласної Ради

8 скликання листопада 202

Ось результати поіменного голосування – фотофакт

Фото та відео Сергія Хіміча