Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній 7 січня планує провести богослужіння з нагоди Різдва в Свято-Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.

Джерело: пресслужба ПЦУ

Дослівно: “Після отримання відповідного дозволу повідомляємо вірних та громадськість, що святкову Божественну літургію з нагоди Різдва Христового Предстоятель Православної Церкви України та Священноархімандрит Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершить 7 січня 2023 року в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.

Початок богослужіння запланований на 9 годину ранку.

У кінці грудня 2022 року намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври митрополит Павло Лебідь, щодо якого в Україні ввели санкції, звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням не забирати в УПЦ МП два храми на території Лаври.

Мова йшла про Успенський собор і Трапезну церкву. УПЦ МП орендувала ці храми до 31 грудня 2022 року і хотіла продовжити термін оренди, але Мінкульт рекумендував не робити цього.

2 грудня з повідомлення ПЦУ стало відомо, що Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру зареєстрували в якості монастиря у складі ПЦУ. Водночас міністр культури Олександр Ткаченко пояснив, що мова не йде про передачу Лаври від УПЦ МП до ПЦУ.

Того ж дня Епіфаній заявив, що 2 грудня було зроблено “вагомий крок для повернення української молитви” до Києво-Печерської Лаври.

Украінці схвально вітають такий крок.

Ось вірш, який присвятив Лаврі Юрій Чернецький

ЛАВРСЬКІ СТАНСИ

(Поезія-згадка)

 

Сяють

із тисячолітньої мли,

сьогодні привітнішим роблячи

й завтра,

твої

незрівнянні куполи,

Києво-Печерська лавро.

 

У царстві вишнім

терени твої,

робота духу

йшла тут невпинно,

був завжди

стрижнем країни-сім’ї

світлий собор Успіння.

 

Міць

долествердних твоїх воріт

стількох завдячує

душ праведних крилам,

що навіть

століття двадцятого кріт

виявився безсилим.

 

І тепер

заплутатись не дають

у різних лжепастирів

хитрому павутинні,

долають

невгамовної злоби сіть-лють

обриси твої лебедині.

 

Тож виконуй свою заповітну

працю серед усіх потрясінь,

гідна ланко див радісних світу

та окрасо Вкраїни-Русі!