Вона поширювала військову пропаганду про Україну серед більш ніж ста тисяч європейських користувачів.
Про це пише Bloomberg.
Мережа діяла в Росії, але була націлена переважно на жителів Німеччини, Італії та Великої Британії на їхніх рідних мовах.
“Близько 1 700 акаунтів, що входили до мережі, могли поширювати антиукраїнські повідомлення, маскуючись під акаунти, створені місцевими користувачами. За останні місяця вони залучили 1133 564 підписників.
Дезінформаційні мережі мають у своєму арсеналі кілька цифрових інструментів для розширення сфери впливу, приховуючи, звідки насправді походять фотографії, меми та відео. Зазвичай вони використовують віртуальні приватні мережі, щоб створити враження, ніби вони походять з різних країн, і купують персоналізовану рекламу на потрібних їм ринках, створюючи враження, ніби їхні акаунти ведуть місцеві громадяни.
Вони також можуть купувати IP-адреси, щоб створити враження, ніби вони створюють акаунти з різних місць проживання, хоча вони створюються під одним дахом”, – пояснює Bloomberg.
У російській мережі використовувався синтез мовлення та поширювалися проросійські заяви мовами етнічних росіян
TikTok та інші соціальні медіа-платформи попросили подати добровільні звіти про свої практики боротьби з дезінформацією в Європі до кінця січня. Кодекси пов’язані з новим законом ЄС про модерацію контенту – законом про цифрові послуги.
Ці звіти були вперше опубліковані в четвер. Великі компанії публікуватимуть нові звіти кожні пів року.