Голова Вінницької ОВА Сергій Борзов ініціював програму підтримки та допомоги захисникам, які отримали важке поранення під час оборони України та їх сім’ям. Відповідно до Наказу, керівники департаментів соціальної політики, охорони здоров’я, голови районних військових адміністрацій повинні здійснити спільне відвідування осіб, які отримали важке поранення на війні, визначити стан і потреби захисників та їх сімей.

Сергій Борзов повідомив, що дано доручення:

Організувати весь обсяг медичних обстежень, вчасне направлення на спеціалізоване лікування та реабілітацію.

Визначити потреби у догляді, в облаштуванні, в засобах реабілітації, при необхідності- забезпечити їх отримання.

Контролювати оформлення та призначення інвалідності, організувати максимальне проведення МСЕК через заочний розгляд або виїзні засідання за місцем проживання цих осіб.

У разі необхідності, залучати до вирішення потреб захисників та їх сімей міжнародні, всеукраїнські та місцеві благодійні організації.


- Маємо подбати про кожного захисника і захисницю, які віддали своє здоров'я в ім'я захисту Батьківщини. Це наш обов’язок та наша відповідальність перед ними. Маємо відвідати та поспілкуватись із кожним таким героєм та його сім'єю, щоб підтримати та допомогти їм.

Маємо зробити все, щоб, незалежно від того, у якій громаді Вінниччини проживають наші Герої - вони отримають усю необхідну підтримку та допомогу, - зазначив Сергій Борзов.

Нагадаємо, "33-й" раніше повідомляв про те, як пораненим бійцям відмовляють в інвалідності. Розповідали історію чоловіка волонтерки, а нині військової та мами трьох дітей Надії Дмитрієвої. Вона скаржилася, що чоловік отримав важкі опіки під час захисту Батьківщини, але не може оформити групу інвалідності через паперову тяганину у МСЕК.