Громадський рух «Чесно» дослідив відкритість міських та обласних рад в Україні у другому півріччі 2022 року. Вінницька обласна рада — у четвірці лідерів рейтингу.

Запити «Чесно» містили 11 маркерних питань щодо діяльності міських та обласних рад у другому півріччі минулого року (від 30 червня до кінця грудня 2022 року), які стали критеріями для оцінювання. За кожну позитивну відповідь на сформульоване у запиті питання упорядники рейтингу давали 1 бал. Якщо інформація публікується частково, це оцінювалося у 0,5 бала.

Вінницька обласна рада набрала 10 балів із 11 можливих.

— Львівська тримає першість із попереднього аналізованого періоду, її очолює Ірина Гримак (ЄС). Три ради покращили свої результати — Вінницька, Волинська та Рівненська. Їх очолюють відповідно Вячеслав Соколовий («Українська Стратегія Гройсмана»), Григорій Недопад (»За майбутнє») та Андрій Карауш (»Слуга народу»), — йдеться у матеріалі «Чесно».


Серед аналізованих показників — дані про засідання сесій та комісій на сайті обласних рад. Вінницька облрада отримала бали за відкритість наступної інформації: розпорядження про скликання ради, порядок денний, подані проєкти рішень, поіменне голосування, трансляція чи відеозапис засідання, стенограма засідання, ухвалені рішення. Відзначено також доступ громадян на засідання комісій та сесій обласної ради.

— Одним з основних критеріїв довіри людей до влади та депутатського корпусу є відкритість і публічність, тому дуже важливо навіть в умовах воєнного стану оприлюднювати питання порядку денного сесії ради та тексти проєктів рішень, — пояснюють у «Чесно».

Протягом 2022 року Вінницька обласна рада провела 18 сесій. Ухвалено 159 рішень.

Пресслужба
Вінницької обласної ради