Ми вислухали всі сторони конфлікту.

«У Вінниці поряд із Будинком офіцерів будується церква московського патріархату. Електроенергія для церкви підключена від Будинку офіцерів, який знаходиться на балансі Повітряних сил України (ЗСУ), отже, усі комунальні витрати покривають Збройні сили та українці через податки», — про це повідомив політтехнолог Олег Постернак.

Політтехнолог звернув увагу на рівень цинізму ситуації, за якою ЗСУ покривають витрати церкви Московського патріархату власним коштом під час війни.

«Генеральний директор ПАТ «Вінницяобленерго» Поліщук Андрій Леонідович. Хто мав змогу віддати розпорядження щодо приєднання церкви Московського патріархату до електромережі Будинку офіцерів, якщо взяти до уваги, що власником ПАТ «Вінницяобленерго» є російський олігарх Констянтин Григоришин»?


Від редакції: мова йде за церкву, яка побудована поряд із Будинком офіцерів і яка була частково пошкоджена під час ракетного удару по центру Вінниці.

Її настоятелем є священник Валерій. Його дружина Ірина Швець є солісткою Вінницької філармонії і носить звання народної артистки України.

На пропозицію громадськості м. Вінниці перейти до ПЦУ та зробити храм гарнізонним, де б відспівували загиблих воїнів, священник та парафіяни храму відмовились.

Громадські активісти поставили місцевій владі запитання: яким чином поряд із стратегічною спорудою Міністерства оборони виросла ця споруда, адже в плані там мав бути парк, тому що така близькість заборонена?

Ось яку відповідь ми отримали від ПАТ «Він­ницяобленерго», куди звернулись за коментарем:

«ДО УВАГИ!

Шановні клієнти АТ «Вінницяобленерго»!

Акціонерне товариство «Він­ницяобленерго», розуміючи власну роль як частини критичної інфраструктури України, працює на засадах повної відкритості, законності та повної співпраці з усіма споживачами та органами державної влади. Хочемо застерегти всіх клієнтів, що останні новини з приводу нібито незаконної діяльності АТ «Вінницяобленерго», які поширено на сумнівних новинних сайтах, що не мають відповідної реєстрації як засоби масової інформації, непідтверджених акаунтів у соціальних мережах – це відверто НЕПРАВДИВА ІНФОРМАЦІЯ!

АТ «Вінницяобленерго» буде здійснювати всі правочини в судовому порядку щодо спростування інформації, яка підриває довіру споживачів до діяльності компанії. Також АТ «Вінницяобленерго» готове надати офіційну інформацію для всіх суб’єк­тів та наголошує на важливості об’єктивного висвітлення роботи АТ «Вінницяобленерго». Маємо надію у якнайшвидшому встановленні істини та відновленні справедливості. За будь-яку неправомірну дію має бути невідворотне покарання!

З приводу інформації, яка розповсюджувалась із сумнівних новинних сайтів та непідтверджених акаунтів в соціальних мережах.

Стосовно підключень абонентів

АТ «Вінницяобленерго» повністю дотримується всіх вимог законодавства та норм, що стосуються електропостачання. Усі підключення проводяться відповідно до встановлених технічних стандартів та з урахуванням норм безпеки. Кожен об'єкт проходить необхідну процедуру технічного приєднання, що включає в себе проєктування, експертизу та затвердження. Наша ком­панія НЕ ПОРУШУЄ НОРМ енергетичної безпеки! В той же час, будь-який абонент, в тому числі і той, який є юридичною особою Збройних сил України, може на власний розсуд здій­снювати підключення до власної мережі інших споживачів, в тому числі й релігійних організацій. Але кошти за спожиту електроенергію були сплачені відповідно до встановленого тарифу. Зауважимо, релігійна громада Святого великомученика Георгія Побідоносця, що розташована за адресою проспект Коцюбинського 60 А, НЕ БУЛА ТА НЕ Є клієнтом АТ «Вінницяобленерго». Електропостачання точки обліку релігійної громади відбувалось після обліку споживача КВАРТИРНО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНОГО ВІДДІЛУ (КЕВ), на території якого дана релігійна громада знаходиться. Облік та оплата спожитої електроенергії здійснювалась відповідною юридичною організацією, яка є клієнтом АТ «Вінницяобленерго».

Стосовно платежів за надані послуги

АТ «Вінницяобленерго» працює за чітко встановленою тарифною політикою, яка затверджується відповідними регуляторними органами. Компанія має законне право вимагати платежів за надані послуги, які забезпечують безперебійне електропостачання у регіоні. Ми не можемо «списати» з одних і «перекинути» гроші на інші підприємства, оскільки це неможливо ні технічно, ні юридично.

АТ «Вінницяобленерго» є акціонерним товариством, і це унеможливлює корупційну складову у нашій роботі. Також АТ «Вінницяобленерго» є сумлінним платником податків. Всі прибутки від нашої діяльності йдуть на покриття витрат, модернізацію мереж та покращення якості обслуговування наших клієнтів.

АТ «Вінницяобленерго» діє і буде діяти за принципом відкритості та прозорості своєї роботи, вживаючи всіх необхідних заходів для недопущення корупційних проявів серед працівників компанії.»

Андрій Власенко