Як відомо, у нас новопризначених керівників, особливо силових структур, одразу характе­ризують серед населення та у коридорах влади.

Новопризначеного головного поліцейського Ю. Пархоменка охарактеризували так: закритий, і про нього майже нічого у нас не знають.

Так ось, Юрій Пархоменко детально розповів  журналістам свою біографію. Основні віхи – народився на Сумщині, батько все життя працював у правоохоронних органах, сестра також працює у поліції. Тому вибір правоохоронної академії був цілеспрямованим. Закінчивши Київську академію внутрішніх справ, став слідчим. До призначення у Вінницьку область – керівник Міграційної служби України, був на оперативній роботі, у підрозділах внутрішньої безпеки поліції, мабуть, тому і така методика роботи – менше слів, більше діла. Але на посаді керівника обласної поліції, безумовно, потрібна комунікація.

Начальник поліції Він­ниччини наголосив, що основні його пріоритети – реагування на кожне повідомлення та допомога людям, так що звертайтесь.

Обіцяє бій і бандформуванням та наркобаронам. Побачимо. Про результати повідомлятимем.

– За один день було виявлено і конфісковано контрафакту – сфальшованого спиртного та контрабандних цигарок – стільки, як не було до цього за рік, – наголосив керівник, називаючи вражаючі цифри конфіскованих «лівих брендів» спиртного – 15 тонн алкогольних напоїв, 8 тонн спирту, 52000 пачок тютюнових виробів.

Тому ми запитали: чому так? Тому що попереднє керівництво «кришувало» ці напрямки, існували «договорняки» з місцевими контрабандистами? Адже контрабандні потоки, підпільні розливайки — це не разова акція?

Юрій Пархоменко проявив «корпоративну етику», не став «гнати» на попередників, а навпаки, похвалив роботу попередника Івана Іщенка і підкреслив, що Вінницьке обласне управління було в числі перших за показниками в Україні.

А за роботою поліцейських офіцерів громади – першим.

Ще Юрій Пархоменко наголосив, що Могилів–По­дільський район, враховуючи, що там кордон, митниця і ризики контрабандних схем, не очолюватиме місцевий по­ліцейський. Бо він просто не витримає того шаленого тиску, який на нього чинитимуть.

А ось для Вінниці, на його думку, краще місцеві.

Саме з таких мотивів і прокоментував повернення з Житомира колиш­нього керівника поліції м. Вінниці Сергія Синявського.

Чи виправдає ці надії – побачимо. Не всі громадські активісти схвалюють такі повернення.

Запитали ми і про церкву, яка роз­міщена на території управління, як ви і просили, шановні читачі.

Нам пояснили, що з правил безпеки у церкві на території ГУНП у Вінницькій області служб не буде. Але вона відкрита. Хто хоче з працівників, може зайти і помолитись.

Зараз вона не зареєстрована за жодною релігійною організацією, бо це незакінчена споруда, яка рахується на балансі управління.

– А як же тоді за керівництва Юрія Педоса тут служив священник Московського патріархату, існувала ре­лігійна громада УПЦ (МП), священник був на ставці в поліції?

– Це запитання до попереднього керівництва, — відповіли нам.

Тетяна Редько

Від редакції. Нагадуємо, що у Вінницькій області відбулась заміна керівників Вінницької обласної поліції, прокуратури, СБУ.