Міністерство енергетики України своїм наказом від 10.10.2023 за №307 скасувало дію іншого свого Наказу від 13 квітня 2022 року №148, що забороняв та забезпечував особливі вимоги щодо відключення учасникам роздрібного ринку електроенергії, які ведуть ліцензовану діяльність на території України, в частині заборони відключення споживачів, без погодження відповідної військової адміністрації на адміністративній території розташування об’єктів споживачів, які відносяться до «критичної інфраструктури».

Також Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2023 №1405 Уряд зняв мораторій на припинення надання житлово-комунальних послуг. Зокрема у разі несплати або сплати за електроенергію у неповному обсязі населенням, яке проживає в неокупованих територіях та територіях, на яких не ведуться активні бойові дії, можливо здійснювати відключення електропостачання, – йдеться у повідомленні.

"Вінницяобленерго" інформує побутових та непобутових споживачів електричної енергії, які розташовані у зоні його надання послуг з розподілу електричної енергії, щодо виконання вимог чинних договорів в частині своєчасної оплати за спожиту електричну енергію.

У разі невиконання договірних зобов’язань "Вінницяобленерго", як оператор системи розподілу, відповідно до вимог п.7.5 Правил роздрібного ринку електричної енергії та п.11.5.2 розділу XI Кодексу систем розподілу, змушене буде провести відключення електропостачання.