Як всі уже помітили, вартість продуктів у магазині продовжує зростати з кожним днем. Лише за час повномасштабного вторгнення ціни зросли у декілька разів.

Що буде далі з цінниками на популярні продукти, розповіли аграрії.

З початком нового року найбільші проблеми спостерігаються з овочами. Їх потрібно зберігати у спеціальних сховищах, інакше вони будуть гнити. Сховищ не вистачає, тому продукт псується. Через ажіотаж ціни на картоплю зросли майже у два рази. А навесні прогнозують зростання картоплі до 35 гривень за кілограм.

Буряк також підвищився у ціні на 33%. Чинна ціна – не межа, овоч буде підвищуватись у ціні ще принаймні на 20%.

Цибуля, самий недооцінений овоч. Очікувалось, що вона стане лідером з подорожчання, адже старі виробники зазнали збитків через війну, а то і взагалі опинились в окупації. Урожай видався непоганий, тому і ціни на неї зростають найповільніше. У майбутньому очікується лише невелике подорожчання.

З капустою ситуація стабільна, адже вона навпаки дешевшає. Капуста зараз вартує 6-10 кілограм оптом. Нижчі ціни пов’язані з тим, що фермери почали масово збувати старий урожай, адже він вже починає псуватись у сховищах.

М'ясо та молоко будуть дорожчати у майбутньому. Причина – зменшення частки приватних домогосподарств. Наразі домашню худобу майже ніхто не вирощує, адже це не вигідно. У зв’язку з цим пропозиція на ринку буде меншати, а ціни – зростати і надалі.

Яловичина вже починає дорожчати - плюс 3,9% за місяць. А у магазинах цінники доходять до 300 гривень за кілограм. Курятина теж додала 0,4% — до 134,1 гривні за кілограм. А от свинина поки що тримається на одному рівні.