Незалежні експерти обрали 10 проєктів-переможців серед 60 поданих заявок. На реалізацію кожної ініціативи буде спрямовано до 100 тис. грн грантових коштів. Загальний бюджет конкурсу становить 1 млн грн.
«Ми сподіваємося, що власна справа, на яку ветерани отримають грантове підсилення від проєкту, змусить людей не лише бути більш активними та спроможними, а й поверне до повноцінного життя в їхніх селах та містечках. А в найближчому майбутньому допоможе у формуванні проактивного бізнес-ком’юніті на місцях», — каже Мар’яна Нарожна, координаторка проєкту та представник ГО «Соціальний центр Вінниччини».
БФ «МХП-Громаді» спільно зі своїм стратегічним партнером компанією МХП підтримують розвиток ветеранського бізнесу в громадах у межах програми «МХП Поруч» — це індивідуальний супровід та комплексна підтримка військових, ветеранів, їхніх родин та тих, хто чекає близьких з війни.
«Сьогодні дуже важливо зберегти наповнення місцевих бюджетів, завдяки яким громади можуть розвиватися. Проєкт дає Вінниччині нові джерела надходження коштів, а згодом і створення нових робочих місць. Це важливо не тільки для громад, а й для самих власників бізнесу, бо вони розвиваються як свідомі підприємці, які вболівають за країну, а тому працюють прозоро», – розповідає Тетяна Волочай, директорка Благодійного фонду «МХП-Громаді».
Протягом усього терміну реалізації проєкту переможці зможуть отримати менторську підтримку експертів щодо старту, ведення чи розвитку власного бізнесу.
Проєкт реалізовується ГО «Соціальний центр Вінниччини» спільно з Українським ветеранським фондом Мінветеранів за підтримки Фонду «МХП-Громаді» у межах комплексної програми реінтеграції військових та ветеранів «МХП Поруч».
Перелік переможців конкурсу бізнес-ідей «Підтримка мікропідприємництва ветеранів війни та їхніх родин: від ідеї до реалізації на Вінниччині»:
1. «Спортивний гурток з греко-римської боротьби «Олімп» (Вікторія Коваль, м. Могилів-Подільський);
2. «Сімейна теплиця, вирощування овочів та зелені в теплиці на продаж» (Василь Бобрик, м. Ладижин);
3. «Кав’ярня-маф «The History of the Brave/ Історія відважних» (Андрій Мельник, м. Вінниця);
4. «Створення лінії для виготовлення піци та шаурми в діючому магазині-кафе» (Володимир Бессараб, смт Тростянець);
5. «Тепличні квіти» (Неллі Безсінна, с. Краснопілка);
6. «Вишию мрію» (Юлія Озімовська, м. Могилів-Подільський);
7. «Вантажні перевезення причепом-зерновозом» (Денис Бровко, с. Мазурівка);
8. «Розширення діяльності СТО AVTODOC» (Олександр Вінніцький, смт Вапнярка);
9. «Кав’ярня» (В’ячеслав Полюга, м. Ладижин).