Це пояснюється тим, Україна та Німеччина планують запустити кілька спільних проектів у сфері військового виробництва. Наразі у Києві з цією метою перебуває делегація на чолі з міністром економіки ФРН Робертом Хабеком, пише Politico.
Зазначається, що оборонний концерн Rheinmetall, який і до цього постачав багато зброї Україні, вже анонсував свої наміри розвивати оборонну промисловість України — заводи з обслуговування легкої бронетехніки та виробництва артилерійських боєприпасів.
За даними Politico, окрім представників Rheinmetall, до складу делегації на чолі з Хабеком в Україну приїхали представники компанії Diehl, яка задіяна у виробництві системи протиповітряної оборони IRIS-T, а також FAE-Group і Quantum Systems, які надають машини для розмінування та розвідувальні дрони.
“Очікується, що протягом найближчих днів Хабек і київський уряд запустять кілька проектів німецько-українського промислового співробітництва — деякі з них під посиленою безпекою”, – пише видання.
Також до складу делегації входять дві енергетичні компанії, яким доручено забезпечити в Україні децентралізоване виробництво електроенергії за допомогою відновлюваних джерел енергії.
Неназваний німецький чиновник, який розкрив деталі цього візиту, зазначив, що Роберт Хабек висловлював розчарування повільними темпами західної допомоги Україні і це спонукало його взяти справу у свої руки.