До Вінниці з візитом завітала делегація зі Швейцарської Конфедерації. Очільник громади Сергій Моргунов зустрівся з Крістофом Зондереггером – програмним менеджером Державного Секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO), Сільваном Хунгербюлером – заступником керівника програми співробітництва Посольства Швейцарії в Україні та Марією Дружиніною – координаторкою програм Посольства Швейцарії в Україні. На зустрічі обговорювали можливості для співпраці в перспективних напрямах, які представляють спільний інтерес для обох сторін, та питання залучення іноземних інвестицій.

Швейцарські представники презентували кілька проєктів, спрямованих на покращення енергоефективності та сталого розвитку міст України.

«Ми маємо кілька проєктів, для яких шукаємо донорів. Вони стосуються покращення якості питної води, реконструкції систем теплопостачання та відбудови міського простору після перемоги у війні. Ці проєкти ми представляємо на міжнародних майданчиках у пошуках партнерів», – зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Заступник керівника програми співробітництва Посольства Швейцарії в Україні Сільван Хунгербюлер під час зустрічі зазначив, що вражений тим, як Вінниця розвивається та справляється з викликами, пов’язаними з війною.

«Ми розуміємо, що перед вашою громадою стоїть безліч викликів, які потребують вирішення, особливо в умовах війни. Однак, навіть у таких складних обставинах, ми дуже вражені тією роботою, яку ви здійснюєте. В деяких моментах ми бачимо і результати нашої допомоги. Це викликає у нас щире захоплення», – зазначив він.

У межах візиту швейцарці відвідали обʼєкти, в реалізації яких були залучені їхні фахівці та кошти, Зокрема, це парк Хімік, вулиця Замостянська, котельні централізованого опалення.

«Особливо приємно мені було під час візиту до котельні, яка була збудована та реконструйована саме за швейцарським проєктом та безпосередньої підтримки. Команда, яка там працює, теж задоволена, що завдяки цій котельні місто може надавати якісні послуги», – зазначив Крістоф Зондереггер – програмний менеджер Державного Секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO).

Очільник громади Сергій Моргунов підкреслив, що співпраця нашого міста зі Швейцарією розпочалась у 2006 році з проєкту «Цюрихські трамваї для Вінниці» та поширилася на сферу енергоефективності та систему централізованого теплопостачання.

«Дякую уряду Швейцарської Конфедерації та SECO за підтримку та готовність навіть в умовах війни реалізовувати проєкти в Україні та нашій громаді. Зазначу, що у перші місяці повномасштабного вторгнення Швейцарія розгорнула у Вінниці гуманітарну місію для забезпечення постраждалих міст і переселенців. Швейцарці закупили більш як 1700 тонн вантажу, і це було надзвичайно вчасно та цінно для нас. Тож сподіваємося і на подальше співробітництво», – зазначив Сергій Моргунов.

Також міський голова підкреслив, що завдяки міжнародній співпраці, Вінниця першою в Україні отримала Європейську енергетичну відзнаку.