Дайджест Центру стратегічних комунікацій.
Крім слів, європейські політики переходять і до справ стосовно «свободи пересування звичайним росіянам». Як відомо, нещодавно Будапешт оприлюднив план нової системи швидкого оформлення віз для громадян восьми країн, включаючи росію та білорусь, для в’їзду в Угорщину.
Місцева «Національна карта» дозволяє її власникам працювати в країні до двох років. Схема є простішою, ніж отримання звичайного дозволу на роботу чи бізнес-візи, а також дозволяє возз’єднатися з родиною. Через три роки власники національних карт отримують право на постійне проживання.
Глава провідної Європейської народної партії Манфред Вебер вже заявив, що ця схема викликає «серйозні занепокоєння стосовно європейської безпеки» та створює «серйозні лазівки для шпигунської діяльності».
Важливо те, що «обходячи обмеження, на яких наполягає законодавство ЄС», це полегшує власникам карток доступ до спільної Шенгенської зони: «Відсутність чіткої потреби в такому широкому та нерегульованому механізмі в’їзду для росіян і білорусів… ставить під сумнів наслідки для Угорщини та ширшої Шенгенської зони», – зауважує Вебер.
Як повідомляють світові медіа, група європарламентарів вже схиляється до того, щоб виконавча влада ЄС вжила заходів проти Будапешта, включаючи можливе виключення Угорщини з Шенгенської зони.
Поступили сообщения, что Иран готовит к отправке на россию аналоги американских ракет HIMARS в количестве нескольких сотен. И в этой связи думаю было бы взаимовыгодно и целесообразно об’единить усилия украинской и израильской разведок. С целью нанести (само собой какими-то “неизвестными”) превентивный удар по заводам выпускающим эти ракеты. Возможно даже с использованием тактического ЯО, которое у Израиля есть. Конечно же ни Украина, ни Израиль не должны брать на себя ответственность. И в этом смысле надо брать пример с Путлера. Который никогда (подчеркиваю:НИКОГДА!) не берет на себя ответственность за все свои преступления. И пусть Иран сам попытается доказать украинский или израильский след.