Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) одноголосно ухвалила резолюцію “Вшанування 90-х роковин Голодомору — Україна знову стикається із загрозою геноциду”. Документ підтримали 80 парламентарів. Про це повідомила голова постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ Марія Мезенцева-Федоренко.
Вона зазначила, що це вже другий документ, ухвалений ПАРЄ, щодо Голодомору. “Ця резолюція є важливим кроком у міжнародному визнанні Голодомору як геноциду та наголошує на сучасних викликах, з якими стикається Україна”, — прокоментувала Мезенцева-Федоренко.
До тексту резолюції українською делегацією було внесено кілька важливих поправок. Зокрема цим документом ПАРЄ визнає Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу, який призвів до загибелі мільйонів українців. Спеціальні заходи, такі як конфіскація продовольства та репресії, стосувалися всієї України, а не лише урбанізованих територій.
“Так само як і в 1930-х роках, Російська Федерація знову використовує продовольство як зброю не тільки проти України, але й для загострення глобальної продовольчої безпеки. Блокуючи та погрожуючи кораблям у Чорному морі, Російська Федерація створила зброю для торгівлі та перевалу зерна.
Українські фермери стикаються з серйозною нестачею ресурсів, а російські війська навмисно бомбили сільськогосподарські угіддя, замінували поля та знищили життєво важливу сільськогосподарську інфраструктуру, завдавши збитків на 387,71 млн дол. США, припинивши зрошення майже 600 тис. га сільськогосподарських угідь”, — йдеться в тексті документа.
Також резолюція:
- закликає всі уряди зробити все можливе, щоб допомогти народу України відбити не припинюваний геноцидний напад на його націю та притягнути до відповідальності винних осіб;
- нагадує, що всі договірні сторони Конвенції про геноцид взяли на себе юридичний обов’язок запобігати будь-яким актам геноциду та карати їх;
- закликає усі держави-члени та спостерігачів Ради Європи використовувати всі інструменти, які є в їхньому розпорядженні, щоб запобігти будь-яким подальшим актам геноциду проти українського народу як національної групи.
“Боремося для відновлення історичної справедливості та пам’яті про тих, хто постраждав від жорсткої політики РФ як у 1932-1933 роках, так і з 2014 року”, — резюмувала Мезенцева-Федоренко.
Як відомо, у Страсбурзі (Франція) з 30 вересня по 4 жовтня тривала осіння сесія ПАРЄ. 1 жовтня ПАРЄ ухвалила резолюцію “Пропаганда і свобода інформації в Європі”, в якій закликала накласти санкції на російських пропагандистів і державні медіа РФ, а також визнати Російську православну церкву (РПЦ) інструментом російського впливу та пропаганди.
Також 1 жовтня розпочала роботу парламентська мережа ПАРЄ з питань становища дітей України. Основне завдання мережі — консолідація міжнародної підтримки як для повернення викрадених Росією українських дітей, так і для допомоги від окремих держав-членів Ради Європи.
2 жовтня ПАРЄ ухвалила резолюцію “Зниклі безвісти, військовополонені та цивільні особи, які перебувають у полоні внаслідок агресивної війни Російської Федерації проти України”, що закликає Росію звільнити незаконно утримуваних українців і дотримуватися норм міжнародного права щодо полонених.
Осталось только признать массовое истребление индейцев Америки, и геноцид населения индийского штата Бенгалия, в результате искусственного голода устроенного кровавым британским диктатором Черчиллем в 1944 годух