Захід об’єднав родини військових, зниклих безвісти та військовополонених, які мали змогу особисто поставити питання Омбудсмену та висловити свої переживання. Велика зала де відбувалась зустріч була переповнена.

На зустрічі також була присутня член Координаційного штабу з повернення військовополонених, депутат Верховної Ради України та член української делегації в ПАРЄ Лариса Білозір. Вона наголосила на важливості роботи з військовополоненими та їхніми родинами.

«Дмитро Лубінець активно займається питаннями військовополонених і зниклих безвісти як серед військових, так і цивільних. На зустрічі він представив нового представника Уповноваженого з прав людини у Вінницькій області. Це значно покращить доступ мешканців регіону до юридичної допомоги з питань, пов’язаних із правами людини», – зазначила Лариса Білозір.

Нардеп підкреслила, що омбудсмен разом зі своєю командою відповів на складні запитання родин:

Чому певні військові бригади не можуть повернути своїх бійців із полону?

Як ведеться робота з агресором у процесі обміну?

Також обговорювалися труднощі підтвердження перебування військових у полоні. Як виявилося, навіть Червоний Хрест не завжди може це зробити, адже в багатьох випадках підтвердження залежить від російської сторони.

«Дезінформація, що поширюється агресором, додає страждань родинам. Батькам телефонують, шантажують, створюючи соціальну напругу», – розповіла Лариса Білозір.

Ситуація з військовополоненими

За словами пані Лариси, загальна кількість військовополонених і зниклих безвісти, як військових, так і цивільних, зафіксована в документі Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) і становить 66 тисяч осіб. Українська делегація працює над двома резолюціями: щодо військових і цивільних полонених.

«Ми робимо все можливе, щоб це питання залишалося в центрі уваги Європи. Поки останній полонений не повернеться додому, Україна продовжуватиме боротьбу», – підкреслила вона.

Володимир Чолан, новопризначений представник Уповноваженого з прав людини на Вінниччині, розповів про свої плани:

«Наразі я вивчаю проблематику регіону, знайомлюся з ключовими питаннями. Наступного року планую впровадити конкретні заходи, які базуватимуться на результатах попередньої роботи. Ми з командою будемо діяти всебічно й об’єктивно, забезпечуючи парламентський контроль».

Зустріч стала важливим кроком у роботі з родинами військовополонених, загиблих і зниклих безвісти. Присутність Омбудсмена та нового представника у регіоні дає надію, що питання дотримання прав людини на Вінниччині залишатимуться під постійним контролем.