Німецький канцлер Олаф Шольц вкотре виступив проти ідеї про передачу далекобійних крилатих ракет Taurus для України. І розкритикував лідера Християнського демократичного союзу (ХДС) Фрідріха Мерца, який не виключає передачу ракет, якщо очолить уряд.
Про це повідомляє tagesschau.de.
Йдеться, що на партійній конференції Шольц звинуватив Мерца у ризикованій політиці. За його словами, той хоче пред’явити Росії ультиматум та шантажувати постачанням ракет Taurus для України.
“Все, що я можу сказати: будьте обережні! Не можна грати в “російську рулетку” з безпекою Німеччини”, – заявив канцлер.
За його словами, коли йдеться про питання війни та миру “потрібна холодна голова”. Себе він вважає нібито стійким та обачним. Також Шольц додав, що налаштований на реальні переговори щодо можливого миру, “але не через голову України”.
Як відомо, Україна багато місяців просить німецький уряд надати далекобійні ракети Taurus авіаційного базування для ударів по російських цілях. Проте офіційний Берлін, як і раніше, обережний у таких питаннях.
Нещодавно Фрідріх Мерц заявив, що підтримує передачу Taurus під час поетапного процесу. Але спочатку слід оцінити, як Володимир Путін відреагує на ультиматум про припинення ударів по цивільних об’єктах в Україні.
Зазначимо, як очікується, на початку 2025 року відбудуться дострокові парламентські вибори у Німеччині. Мерц є одним із головних кандидатів у канцлери, оскільки очолює найбільшу опозиційну партію із найвищим рейтингом.
Крім нього, передачу ракет Taurus підтримує лідер “зелених” Роберт Хабек, який також є кандидатом у канцлери. Рейтинг його партії нижчий, ніж у ХДС, але, швидше за все, християнським демократам знадобиться партнер у майбутній коаліції.
По сообщениям лояльных Асаду журналистов пал мод ударами войск антиасадовского Сопротивления стратегический город Хама, за который Асад вел отчаянные бои. От него открывается прямой путь на город Хомс. Когда Хомс падет асадовская группировка окажется разрезанной на две части:Восточную и Западную (именно там,на побережье сосредоточены места компактного проживания алавитов, а так же российские базы). Именно с целью не быть отрезанными от российских баз асадовцы попросту бегут из Восточной Сирии в Западную. Практически не оказывая сопротивления и бросая оружие. Небольшой участок на побережье с российскими базами после этого так юн неизбежно падёт. Это только вопрос времени. Особенно, если Турция напрямую вмешается в эту войну против Асада и поддерживающих его войск Путина. Что даст Эрдогану законный повод задействовать конвенцию Монтрё. И соответственно перекрыть России черноморские проливы. Что в свою очередь нарушит критически важную для Путина логистику. Без которой нормальное обеспечение российских баз абсолютно невозможно. В Кремле и Иране по этому поводу паника. Лавров уже срочно позвонил Эрдогану. А президент Ирана вылетел в Турцию. Эрдоган прекрасно видит, что судьба Асада и российских баз буквально держится на волоске. И потому условия Эрдогана Путину будут очень большими. Чем именно Путин поступится покажет ближайшее время.
Зараз було б дуже непогано якщо б умовою збереження Асада та російських баз в Сирії був вихід Путіна з українських окупованих територій на стан 24.02.22 року. В цьому випадку вдячність України Туреччині була би безмежною та назавжди!
Сцикун
Не має жодного сумніву, що Путін міцно тримає Шольца за “каштанчики” якимось компроматом.