На фото: Техніка для Третьої окремої штурмової бригади
Так, команда Вінницької міської ради спільно з координаторами Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу спрямувала допомогу на різні напрямки фронту, де військовослужбовці продовжують обороняти кордони від атаки росіян. Ба більше, на ключовий пріоритет «безпека та оборона», який передбачає підтримку армії, місто спрямувало додаткове фінансування під час засідання сесії міськради, яка відбулась 29 листопада.
93 млн грн на «безпеку та оборону»
Відповідно до змін у бюджеті 2024 року, Вінницька міська рада в листопаді спрямувала ще 93,6 млн грн на пріоритет «Безпека та оборона». В цій сумі передбачені кошти на підтримку дев’яти військових частин.
Як пояснив Вінницький міський голова Сергій Моргунов, йдеться про плани придбати необхідне обладнання на фронт та передачу субвенцій:
«У цьому рішенні 9 військових частин та установ ми підтримуємо або закупівлею відповідного обладнання, а, як правило, це дрони, автомобілі, або передаємо субвенцію відповідно на те, що ми не можемо придбати в межах чинного законодавства, але необхідне військовим досить швидко. Ті ж РЕБи, паливозаправники, спецтехніка тощо. Ще понад 2 млн грн спрямовуємо на закупівлю автомобіля та спецобладнання для досліджень ДНК та ідентифікації загиблих військових на базі Вінницького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України. В умовах війни це важлива робота, яка має бути виконана якісно та вчасно», – сказав він.
І зауважив, що Вінниця вже направила безпосередньо на потреби безпеки та оборони понад 1 млрд грн. А це більше, ніж закладалося при формуванні бюджету (983 млн грн).
Наприкінці фінансового року сума коштів, спрямована на підтримку армії, зросте до 1,4 млрд грн.
2 спецавто – НДКЦ для проведення вузькопрофільних експертиз
На початку місяця науково-дослідний експертно-криміналістичний центр у Вінниці отримав дві машини з обладнанням для проведення вибухо- і пожежо-технічних експертиз та криміналістичну лабораторію. Остання – укомплектована необхідним для огляду місць події і окремо обладнанням, яке дозволяє визначити кількість та якість ДНК.
«Ці засоби придбали коштом субвенції з міського бюджету, яку ми спрямували на оновлення матеріально-технічної бази закладу. Одне з авто – це мобільний комплекс, оснащений засобами для проведення вибухотехнічних експертиз. Воно особливо необхідне сьогодні, коли з фронту надходить чимало зброї та небезпечних предметів. Інша машина – автотехнічна лабораторія, що дозволяє встановити причини аварій на дорогах і використовується спеціалістами під час огляду місця події, – розповів Сергій Моргунов. – Крім того, придбали прилад для аналізу ДНК. Його проводять, в тому числі, для ідентифікації загиблих Захисників і Захисниць. Вінницька лабораторія – одна з 12 в Україні, що спеціалізуються на проведенні молекулярно-генетичних досліджень. Сьогодні тут обробляють до ста зразків на день».
Чергова допомога спецпідрозділу «Артан»
Для бійців підготували 200 FPV-дронів покращеної модифікації, 20 Mavic 3-T та два повністю укомплектовані тактичні медичні наплічники. Це вже 14 передача спецобладнання для цього підрозділу.
Військовий «Тесла» зазначив, що з настанням осінньо-зимового періоду є гостра потреба саме в квадрокоптерах.«Мавіки» допомагають не лише у розвідці та коригуванні бойових планів, а й у доставці харчів, води та цигарок побратимам, які перебувають на виконанні завдань.
Дві передачі для єгерської бригади
Одна із єгерських бригад, бійці якої виконують завдання на найгарячіших напрямках фронту, отримали у Вінниці 100 FPV-дронів, 15 Mavic 3Т та рюкзак польового медика, а ще – позашляховик від команди Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу.
«Дрони виконують багато функцій, і без них нам було б не те що важко — ми б мали більше втрат. Це та річ, яка потрібна постійно. Уявити поле бою без дронів вже просто неможливо. Це і розвідка, і коригування вогню, і пряме ураження ворожої живої сили та техніки. Але насамперед — це збережені життя та здоров’я наших бійців», – сказав військовий.
Авто, передане напередодні, на фронті вже використовують як засіб для підвозу харчів, боєприпасів та води. Водночас евакуюють на ньому поранених бійців.
Техніка для мотопіхотного батальйону 54-ї бригади
Бійцям бригади передали багі для виконання бойових завдань в умовах цілковитого бездоріжжя, 150 FPV-дронів, 15 Mavic 3-T та 50 скидів до них.
«Бійці перебувають зараз на найскладніших ділянках фронту, і ми маємо надію, що ця техніка допоможе їм ефективно виконувати бойові завдання. Від імені нашої громади хочу подякувати вам за мужність та героїзм. Продовжуємо об’єднувати зусилля, щоб надалі наші військові відчували підтримку та були забезпечені всім необхідним», – сказав він.
Засіб РЕБ та мобільна лазня для 120 бригади ТрО
Для цього підрозділу це вже 20 транш допомоги від усієї команди з початку повномасштабної війни, зазначив Сергій Моргунов.
Військовослужбовці кажуть, що саме такими засобами РЕБ ще не користувалися, тому це підсилення дуже вчасне та потрібне. Адже «Нота» здатна виявляти та подавляти ворожі БПЛА на відстані до 15-20 км.
Лазню вони отримали вдруге, її виготовили на базі одного з вінницьких комунальних підприємств.
Зігріти та підсилити бійців 59-ї бригади
17-та передача від команди Вінницької міської ради та Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу для оборонців саме цієї бригади включала 200 FPV-дронів, 20 Mavic 3-T, 20 пічок-«буржуйок» та 200 окопних свічок, які виготовили діти різних вінницьких шкіл та садочків з дитячого патріотичного клубу «VinPatriot».
250 FPV-дронів та 20 Mavic 3T – 3 окремій штурмовій бригаді
Передача цих засобів стала логічним продовженням роботи команди міської влади в межах одного з ключових пріоритетів – «Безпека та оборона». Бійці потребують технічного підсилення, адже виконують бойові завдання на харківському напрямку — обороняють лінію протяжністю 35 км.
Кожен FPV-дрон, як і Mavic 3T, допомагає вижити нашим хлопцям, розповідає військовослужбовець «Тубус». Техніку використовують під час нічної розвідки, коригують вогонь артилерії та слідкують за ситуацією на полі бою, зокрема вражають піхоту та ворожу техніку.
Засоби для підрозділу ССО
Один з підрозділів Сил спеціальних операцій в листопаді отримали 100 FPV-дронів та 10 Mavic 3T.
«Ми точно знаємо, що ви виконуєте складні бойові завдання, тому намагаємось максимально допомагати», — відзначив Сергій Моргунов.
50 FPV-дронів на східний напрямок
Військовослужбовець з позивним «Богун» зазначив, що допомога дуже своєчасна, оскільки такі «залізні пташки» відіграють важливу роль на полі бою.
«Хлопці справляються з поставленими задачами — знищують техніку та спроможність утримувати лінію оборони. Зараз це вкрай важко, але нам вдається. Дякуємо міському голові, депутатам, Вінницькій громаді за позицію та бажання допомагати українському війську. FPV-дрони мають хороші технічні характеристики, це якісне обладнання, яке зберігає життя бійців. До того ж це значна заміна артилерії, адже ми не можемо керувати снарядами, а дрони регулюються та влучають у задані цілі», – додав він.
…І ще три Mavic 3T команда Вінницької міської ради та Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу передала оборонцям 100 окремої мотострілецької бригади.
Командир роти вогневої підтримки 100 бригади окремої мотострілецької бригади окремого мотопіхотного батальйону Олександр Сліпчук зазначив, що «мавіки» оснащені тепловізійними камерами, що допоможе добре бачити ворога незалежно від часу доби.
«Без таких засобів як дрони сьогодні просто не обійтися. Тому хочемо подякувати від імені 100 окремої мотострілецької бригади окремого мотопіхотного батальйону за надану допомогу. Думаю, ці “мавіки” врятують не одне життя наших захисників. Хоч наша бригада і не вінницька, в нас служать хлопці з Калинівки, Гайсина, Вінниці та усієї України», – розповів військовий.
Загалом в листопаді на фронт передали 1050 FPV-дронів та 103 «мавіки».