Цього тижня українська делегація вирушить до Вашингтона для технічних переговорів щодо нового проєкту угоди щодо критичних мінеральних ресурсів між Україною та США.
Перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко в інтерв’ю агентству Associated Press заявила, що завданням поїздки стане початок переговорів щодо нового проєкту угоди, яку запропонували Сполучені Штати. До складу української делегації увійдуть представники міністерств економіки, закордонних справ, юстиції та фінансів.
Новий проєкт угоди з боку США показує, що намір створити фонд або спільно інвестувати залишається”, – сказала Свириденко.
“Українські посадовці обережно коментують зміст проєкту, наголошуючи на тому, що наразі він відображає позицію лише однієї сторони”, – йдеться в матеріалі AP.
“Наразі ми маємо документ, який відображає позицію юридичної команди Міністерства фінансів США”, – сказала Свириденко. “Це не остаточна версія, це не спільна позиція”, – додала міністерка.
За її словами, зараз завдання України – зібрати технічну команду для переговорів, визначити “червоні лінії” та основні принципи, і вже наступного тижня відправити делегацію до Вашингтона на технічні переговори.
“Зрозуміло, що всі параметри цієї угоди не можуть бути обговорені в режимі онлайн. Нам потрібно сісти з командами і продовжити розмову особисто”, – наголосила Свириденко.
За її словами, наразі триває відбір юридичних, інвестиційних та фінансових радників.
“Це знаменує новий етап у відносинах зі Сполученими Штатами, який вимагає досвіду в різних сферах. Зрештою, все буде вирішено в ході переговорів”, – зауважила Свириденко.
Свириденко відмовилася публічно розповісти про офіційну оцінку нового проєкту з боку України, але зазначила, що наразі існує більш детальний документ, який описує створення фонду. І якщо початковий проєкт зосереджувався насамперед на намірі заснувати фонд, то в останній версії, за словами Свириденко, викладено те, як американські радники бачать його структуру та роботу.
Дослівно AP: “Залишається незрозумілим, яку роль відіграватиме Україна в управлінні фондом згідно з новим проєктом, запропонованим США. Однак аналітики, які ознайомилися з витоком документа, вважають, що участь Києва буде мінімальною, і саме це Україна сподівається оскаржити на майбутніх переговорах, спираючись на попередньо узгоджену рамкову угоду”.