Житель Вінниці повідомив, що мав проблему із купюрами 500 у одному з європейських відділень Постбанку, коли відкривав рахунок. Спочатку їх взагалі не хотіли приймати, але згодом після бліцнаради менеджерів, вирішили прийняти. Але попередньо зняли з них копії і запропонували чоловікові на кожній розписатися, вказавши дату.
Хоча євро — офіційна валюта Євросоюзу. І здавалося б, у ЄС мають беззастережно приймати всі номінали цієї валюти та купюри будь-якого року випуску, та насправді це не зовсім так. Експерти порадили, яких банкнот у євровалюті краще позбутися завчасно, обмінявши їх на інші гроші.
Українцям, які вирушають до Євросоюзу, слід знати: зробити покупку в ЄС можна не за всі гроші світу. Навіть якщо ці гроші — євровалюта. Деякі банкноти дійсно певні купюри євро у вас можуть не прийняти, хоча відповідно до закону усі вони є рівноправним платіжним засобом.
Взагалі, відповідно до закону, в ЄС можна розраховуватися готівкою будь-якого року випуску, Але на практиці насправді нерідко виходить інакше. Так, при купівлі товару або при обміні валюти з деякими купюрами можуть виникнути проблеми — їх у вас можуть не взяти в окремих магазинах чи банках. Наприклад, гроші, які були випущені понад два десятиліття тому, починаючи з 2002 року, неофіційно вважаються старими. До таких старих грошей належать банкноти номіналом 5, 10, 20, 50, 100, 200 та 500 євро, що були надруковані до 2013 року. Саме вони мають неоголошений статус старик. І саме їх можуть у вас не взяти. Водночас із новою готівкою, що була випущена після 2013 року, таких проблем не виникає. Хіба з номіналом 500 євро
“Однак, банкноти першої серії є законним платіжним засобом і завжди зберігатимуть свою вартість. Вони продовжуватимуть перебувати в обігу разом із серією “Європа”, доки не будуть вичерпані залишки купюр”, – повідомляють на офіційному сайті ЄЦБ.
Водночас деякі номінали євро в ЄС вже не випускають. Зокрема, там вирішили відмовитися від випуску банкнот номіналом 500 євро. Це пов’язано з тим, що така банкнота стала вельми популярною у фальшивомонетників та різних шахраїв. Тому її вирішили більше не друкувати. Однак ті купюри, які є на руках у населення, залишаються рівноправним платіжним засобом. Ніхто не обмежує їхнього використання. Але можливі нюанси.