Засновниця та керівниця волонтерського медичного батальйону “Госпітальєри” Яна Зінкевич заявила, що причетна до фінансового скандалу колишня співробітниця фонду 30-річна Анна Скольбушевська, відома в соцмережі Х під ніком “Адмірал Няв”, перебуває за межами України.
Раніше вона збирала кошти на потреби військових, але витрачала їх на азартні ігри, а згодом лікувалася від залежностей. Про це Зінкевич розповіла на брифінгу в “Медіацентрі Україна” 10 березня.
За її словами, Скольбушевська долучилася до команди у 2022 році та запропонувала свою допомогу зі зборами та закупівлями. Договір на фандрейзинг не підписували – “працювали на довірі”, каже Зінкевич. У березні 2024-го “Госпітальєрам” стало відомо, що Анна Скольбушевська відкрила збір для благодійного фонду “Солом’янські котики”, однак коштів їм не переказала.
“Я почала з’ясовувати і дізналася, що вона стала ігровою наркоманкою. Вона себе прямо так не називала, але зізналася, що крутить слоти. Я попросила зайти у додаток банку, щоб розуміти, які там масштаби. Тобто там тільки за день було 5-6 разів, що вона крутила слоти.
Я запитала, чи є кошти для “Солом’янських котиків”, на що вона відповіла “ні”. Картки її на той момент вже також заблокували. Ми почали думати, що з нею робити”, – розповіла Яна Зінкевич.

Анна 6-7 місяців лікувалася від залежності в реабілітаційному центрі закритого типу у Броварах на Київщині. “Після цього вона вийшла, центр запропонував їй роботу для того, щоб вона мала з чого повертати гроші – бути медійником, писати дописи про лікування пацієнтів”, – додала очільниця добровольчого батальйону.
Коли лікування завершилося, Яна Зінкевич викликала Скольбушевську на базу, щоб зробити тести на наркотики. Однак, за словами керівниці, Скольбушевська зрозуміла, до чого йде, і тоді ж написала, що уже перетинає кордон.
Як стверджує Зінкевич, “Госпітальєри” звернулися до правоохоронців, але їм нібито сказали, що справу не можуть зареєструвати, оскільки фонд не є потерпілою стороною.
Згодом провадження зареєстрували за зверненням режисера Нарімана Алієва та журналіста Максима Щербини. Вони збирали кошти для “Госпітальєрів”, але, за їхніми словами, гроші фонд так і не отримав. Втім, за словами Зінкевич, вони теж не могли бути потерпілими у цій справі, оскільки переказали Скольбушевській не власні, а зібрані у людей кошти. “Зараз на нас “вийшла” потерпіла, яка переказувала власні кошти. І фонд оплатив адвоката, який буде представляти її інтереси у цій справі.
Неприємна історія, але її варто висвітлювати, тому що це, можливо, додасть розуму іншим військовослужбовцям не починати грати”, – сказала Зінкевич.
Ми уже повідомляли, що раніше медичний батальйон “Госпітальєри” запідозрили в непрозорому використанні коштів, які збирали на потреби волонтерів. Зокрема, журналістка Ольга Худецька помітила кілька “банок” з однаковим призначенням, куди одночасно збирали гроші, а також – зняття коштів без пояснень.
Інші користувачі соцмереж писали, нібито з криптогаманців медичного батальйону вивели 210 тисяч доларів, але куди їх витратили невідомо – звітності не було.
Згодом Яна Зінкевич визнала, що звітність за використання коштів публікували не в повному обсязі “через високе операційне навантаження та складну логістику роботи”.
Командирка також розповіла, що зібрані кошти витратили на нову базу – попередня була зруйнована внаслідок обстрілу РФ. Фінансовий звіт за 2025 рік обіцяли опублікувати до 1 травня. Зважуючи всі обставини справи, користувачі мережі стверджують, що волонтерському руху завдано ще одного дискримінаційного удару, який кидає тінь на щирість тисяч помічників наших оборонців.
