Тут на учасників чекає неймовірне дійство з видобування вогню, обряд Подільського Купайла, відтворений за віковічними традиціями, виступи фольклорних колективів, ярмарок народних промислів і чудові майстер-класи. А ще — неймовірні виступи козаків-характерників з Запоріжжя і Кам’янця-Подільського і яскраве вогняне шоу.

Обов’язковою частиною фестивалю «Живий Вогонь» є вечірній, навіть трохи нічний рок-концерт. Організатори з задоволенням запрошують популярні українські гурти, які не лише пропагують українське, але й чудово та драйвово запалюють публіку і створюють феєричний настрій для тисяч відвідувачів фесту.

Ми познайомимо вас з нашими неймовірними учасниками, які уже за кілька днів, 22 червня, у с. Якушинці, створюватимуть неймовірний святковий настрій для всіх нас.

НЕ лізь БО вб’є – це музичний колектив, створений у Вінниці на початку 2010-х років. Свій активний музичний та концертний розвиток гурт розпочав у 2014. Наразі «НЕ лізь БО вб’є» підкорили музичні майданчики фестивалів та пабів всієї України, від Сум та Дніпра – до Ужгорода та Львова.

Окрім того, гурт у різні роки був активним учасником шоу «X-фактор» та відбіркових турів «Євробачення Україна».

Основу фестивальної програми або ж виступів на відкритих майданчиках складають авторські пісні гурту, а також кавери на різні відомі пісні.

Публіка «Живого Вогню» знайома з цими запальними хлопцями, адже вони виступали на фестивалі три роки поспіль у Хмільнику, а таке забути неможливо.

Фронтмен гурту Андрій Рудик називає стиль своїх виступів «адекватний рок».

TOLOKA – цей гурт з м. Дунаївці Хмельницької області — не менш відомий вінничанам, адже на «Живому Вогні» вони виступають уже четвертий рік поспіль, причому перші рази колектив ще називався Remix і виконував переважно кавери, та з того часу танцювальні ритми і запальний вокал солістки Каті Таірової доповнився ще й фольк-мотивами та чудовими патріотичними текстами. Крім того, вона ще й володарка національного рекорду: 18 листопада 2018 року Національним реєстром рекордів України під час зйомок програми «Караоке на майдані» в Києві був зафіксований рекорд України «Відтворення найнижчої ноти жіночим голосом» (нота «соль» великої октави G2) частотою 98 Hz у виконанні співачки.

Пан Карпо — гурт, заснований у 2018 році. Вони вже виступали на «Живому Вогні» торік, проект ще зовсім молодий, але вже має в своєму активі виступи на фестивалях, open air та корпоративах у столиці.

Акцент у своїх піснях виконавці роблять саме на українській мові, що зараз дуже важливо. Колектив складається із п’яти чоловік, котрі родом із Могилів-Подільського району. Проект «Пан Карпо» — це пісні у жартівливому українському стилі, авторський репертуар. Фронтмен гурту — Віктор Негур.

Медовий Полин — гурт зібрався в листопаді 2007-го року у місті Борщів Тернопільської області. Почали виступати з фестивалю «Студентська Республіка», і з тих пір «не вилазять» з гастролей. «Медовий Полин» розриває публіку своїм панк-фольковим репертуаром, виступають хлопці переважно на Західній Україні.

На даний час у гурті музикантів семеро.

«Творимо веселу позитивну музику і стараємось втілювати задумане і добиватися результату, а задуманого дуже багато», — каже фронтмен гурту Костянтин Дунець.

KOZAK SYSTEM — хедлайнер фестивалю. Фольк-роковий гурт, відомий далеко за межами України. KOZAK SYSTEM за час свого існування відвідали з концертами більше 20 країн світу і постійно представляють сучасну Україну на європейських та світових музичних фестивалях.

Заснований гурт у 2012 році в Києві, до його складу увійшли музиканти гурту «Гайдамаки». Гурт випустив у світ уже чотири студійні платівки: «Шабля» (2012), «Пісні самонаведення» (разом з Тарасом Чубаєм, 2014), «Живи і Люби» (2015) та «Не Моя» (2018).

У співпраці з відомими українськими митцями, поетами та музикантами Сашком Положинським, Катею Chilly, Сергієм Жаданом, Андрієм Середою, Дмитром Лазуткіним, Юрком Іздриком у листопаді 2012 року KOZAK SYSTEM презентують свою першу студійну платівку — «ШАБЛЯ».

Фронтмен гурту Іван Леньо розповів, чого чекати гостям «Живого Вогню» від виступу легендарного гурту.

— Цього літа ми маємо багато концертів, і вирішили створити мікс із трьох альбомів — найкраще, що звучить на фестивалях, тобто драйвову музику. Не всі пісні, які ми граємо на фестивалях, можна почути на радіо в силу обмежень по формату. Тому буде певна доза хітів повільного настрою, а все решту, що по радіо не звучить, зате дуже добре сприймається на фестивалях, ми будемо «ковбасити» вже під кінець нашого сету.

* * *

До фестивалю організатори  також випустили друкований буклет у вигляді глянцевого журналу «Живий Вогонь», у якому містяться розповіді про історію фестивалю, його учасників, обряд Подільського Купайла, подільські легенди та гід по фестивалю і опис концертної програми.

Запрошуємо на драйвовий та справді «живий» концерт 22 червня у с. Якушинці (5 км від Вінниці). Початок фестивалю опівдні, початок концерту — о 22.00. Вхід вільний!

Організатор фестивалю — Вінницький козацький полк ім. Івана Богуна

Фестиваль проходить за підтримки Українського культурного фонду та департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА.