Вирушаючи на відпочинок до моря, слід бути пильним, аби не втрапити до пастки шахраїв.

Протягом двох тижнів до поліції Херсонської області звернулися дев’ятеро відпочивальників, котрі віддали за оренду на морському узбережжі неіснуючого житла 12 тисяч гривень. Про це повідомляє відділ комунікації ГУНП в області.

Так, за два тижні в поліцію надійшло 9 заяв про шахрайство. Постраждали жителі Києва, Херсона, Кривого Рогу, Дніпра та Вінниці.

Як розповідають у поліції, усі заявники знаходили оголошення на різних сайтах про оренду кімнат у готелях чи приватному секторі в с. Залізний Порт, смт Лазурне, с. Генічеська Гірка, с. Щасливцеве, містах Скадовськ та Генічеськ. Телефоном вони зв’язувалися з власниками житла або персоналом, ті просили внести завдаток від 600 до 3300 гривень. Після отримання грошей невідомі обіцяли, що до приїзду відпочивальників все підготують. Коли родини приїхали на відпочинок, то з’ясувалося, що таких пансіонатів і назв вулиць взагалі не існує у населеному пункті або на їх місці розташовані приватні будинки чи магазини. Гроші потерпілим ніхто не повернув, оголошення з сайту вже видалили», – розповіли в поліції. За усіма фактами поліція відкрила кримінальні провадження за ч.1 ст.190 КК України – шахрайство.

Наївних українців масово обманюють зі здачею житла біля моря. У мережі часто можна знайти оголошення про недорогі будинки, кімнати біля пляжу і т. п. Бідолахи телефонують так званим «господарям», перераховують аванс, і на цьому казці кінець. Зазвичай все відбувається приблизно так, як минулого року «розвели» одну вінницьку родину. Чоловік через Інтернет забронював двокімнатний будиночок біля моря і перерахував 700 гривень завдатку. А коли приїхали за адресою, то виявилося, що в будинку, котрий виглядав зовсім не так, як на фото, котре їм відправляв псевдогосподар, живе літня жінка, котра й гадки не мала про відпочивальників з Вінниці…

У поліції пропонують негайно писати заяву, а юристи радять перевірити фото квартири з пошуку в Google. Зазвичай шахраї не соромляться і крадуть фото з Інтернету, з сайтів нерухомості. Ви можете виявити, звідки воно взято і коли. Також прогугліть телефон орендодавця, зазвичай телефони шахраїв люди викладають в Інтернет, і ви побачите інформацію про нього. Адресу можна також подивитися по картах в Інтернеті, якщо він вигаданий, то ви відразу це виявите.

Ілона ВАЛЬТЕР