Так тривав у Вінниці вже третій тур­нір, присвячений Герою Небесної сотні, він­ницькому іс­торику-реконструктору Максиму Шимку. Вперше його провели 21 жовтня 2017 ро­­ку, саме у день народження Максима. Тоді фестиваль відвідали реконструктори з п’яти міст України, учасники волонтерського потягу «Труха­нівська Січ» та багато вінничан. Цього разу у турнірі па­м’яті взяли участь 15 клубів історичної реконструкції з 10 міст України, а це вже більше сотні учасників. Це яскраве дійство влаштовують друзі Максима Шимка, адже він був активним учасником Вінницького клубу історичної реконструкції «Білий вовк» і власноруч виготовляв реконструкторський одяг собі та своїм друзям. Найбільше його захоплення — вікінги. Ще за життя він кілька років підряд брав участь у фестивалі іс­торичної реконструкції «Бі­лий лебідь» у Мед­жибожі на Хмельниччині. Усіх вражала йо­го непохитна громадянська позиція, котра привела його на Майдан. Максим Шимко захищав 4 редут. Загинув 20 лютого 2014 року під час бою на вулиці Інститутській з підрозділами МВС «Беркут» і ВВ. Нагороджений званням Героя України. Цього року Максиму Шимку виповнилося б 40 років.

Рицарі у латах виглядали «по-кіношному»

Нинішні рицарські поєдинки на ристалищі відбувалися за правилами історичного середньовічного бою. Учасники змагалися у номінаціях «Щит-меч. Чоловіки», «Щит-меч. Жінки», «Щит-меч. Прем’єр-ліга», «5 на 5. Чоловіки», а також «3 на 3. Жінки». А відкривала турнір урочиста хода учасників від площі Героїв Небесної сотні до блок-поста «Підкова».

Цього разу, крім яскравих поєдинків, на учасників та гостей фестивалю чекав приємний сюрприз — повноцінна концертна програма, виступали барди-менестрелі та відомий фолк-рок гурт «Fram» (Україна/Білорусь).

Соломія КАЛЮЖКО