На фестивалі «Вінниця – столиця УНР» для шанувальниць ретромоди відбулося дійство у приміщенні, де сто років тому була міська дума.
Жінки говорили про стильні образи 1900-1920 років. Що носили на самому початку минулого сторіччя? Про це розповідала блогерка та ретростилістка Юлія Фіор.
Зібралися члени молодого вінницького товариства любителів вінтажу, котре утворилося тільки влітку цього року. Спочатку зустрічалися за чаюванням, на пікніках, але дуже швидко їх помітили і запросили до участі в історичному фестивалі — розповісти вінничанам про моду.
Ще на межі 18-19 століть жінки ходили у довгих сукнях S-подібного силуету, котрі закривали повністю все тіло. А з 1910 року жінки почали відмовлятися від не зовсім зручних корсетів, і крій суконь став простішим. Все очевидно, бо настала ера чоловіків-модельєрів, період великих змін.
Перша світова війна внесла свій вплив на тогочасну моду. В одязі з’явилась певна недбалість, почали з’являтися елементи, запозичені з чоловічої військової форми, такі як плащі, піджаки з кишенями, паски. Одяг став зручнішим, завужені спідниці розширювалися, довге волосся підстригалося у стильні зачіски. Тоді ж з’являються перші журнали з викрійками.
Сукні ставали коротшими, а макіяж яскравішим. Емансипація надихала слабку стать на сміливість палити цигарки, зустрічатися з різними чоловіками.
Після лекції жінки навчались ретро-танцям.
Соломія КАЛЮЖКО