У минулому номері ми вже розповідали про резонансний злочин, фігурантом якого став 39-річний військовослужбовець. Він знімав відео та фото інтимного характеру із залученням власної доньки, якій на той момент було чотири роки. Збоченець оголяв статеві органи, торкався їх та імітував статевий акт.

Всю цю порнографічну продукцію — а це 278 світлин та два відео — збував через мережу Інтернет. Скільки саме отримував коштів — має встановити слідство, але сам підозрюваний стверджує, що грошей не платили. Підозрюваного затримано за місцем проживання — у Гнівані. В ході обшуків знайдено відеокамеру, фотоапарат, з допомогою яких виготовлялася порнопродукція, ноутбуки, жорсткі диски, флешносії. Проти чоловіка було розпочато кримінальне провадження за ознаками ч. 4 ст. 301 КК України — ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів. Такий злочин карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Як вдалось з’ясувати нашому журналісту із матеріалів справи, свого часу підозрюваний Віктор проходив службу у війсь­ковій частині 3028 у Кали­нівці більше відомій, як «Ягуар», на посаді офіцера оперативного призначення. Саме в той період він почав знімати доросле відео та фотографувати оголеною власну доньку. Відомо, що робив це у різну пору доби, а за допомогою власного комп’ютера розміщав на заборонених сайтах.

Наші джерела повідомляють, що такими ж аморальними діями займався й росіянин, якого першими зловили правоохоронці Австралійського Союзу. А той, у свою чергу, «здав» колегу з Вінниччини. А далі велику роботу провела столична кіберполіція, бо вони, маючи тільки фото дівчинки, повинні були встановити її прізвище та дані. Й завдяки спеціальному обладнанню це вдалось. Тоді почали досліджувати позакадровий голос тата, прослуховувати його телефон. А в червні 2019 року внесли відомості до ЄРДР й збирали докази. У листопаді затримали чоловіка.

Вінницький міський суд визначив міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на 60 діб, але чоловік не погодився й подав апеляцію, де просив домашній арешт чи можливість внесення застави. Засідання у Вінницькому апеляційному суді відбулось 29 листопада. Оскільки потерпілою є неповнолітня особа й злочин інтимного характеру, розглядали апеляцію без журналістів. Але коли колегія зачитувала рішення, нас пустили.

Апеляційну скаргу залишити без задоволення, ухвалу слідчого судді Вінницького місь­кого суду про застосування тримання під вартою залишити без змін. Ухвала оскарженню не підлягає — заявили судді.

Сам підозрюваний Віктор весь час стояв із опущеною головою.

Його адвокат Анатолій Варчук розповів:

– Дійсно, це велика трагедія, мені дуже шкода дітей. На захисті я наголошував, що мій клієнт має постійне місце проживання, на утриманні двоє малолітніх дітей, два роки був в АТО, має за бойові заслуги медалі, близько двадцяти грамот. Це історія семирічної давнини. Сам чоловік нічого про це не каже. Не знає, для чого це все. Каже, що не розміщав, що комп’ютер могли викрасти. Слідство встановить все. Дитина почувається нормально, нічого не пам’ятає й дуже любить батька. За всіх тих обставин суд не міг прийняти іншого рішення.

У Гнівані, де мешкав затриманий, про нього відгукуються як про гарного сім’янина. За два тижні до арешту він влаштувався на роботу у район­ний військовий комісаріат на посаду начальника відділення, мав звання майора. Дружину підозрюваного вже допитали по­ліцейські. З’ясувалось, що про шокуючий злочин коханого вона не знала. А тепер просто не може змиритись із тим, що сталось. Батьки Віктора теж важко це переживають.

Попереду у Віктора — психічна експертиза. Відомо, що він перебуває в камері СІЗО ще з одним військовим. Під час зустрічі з адвокатом не раз повторював: «я не жилець». Напевно, вже отримав погрозу у СІЗО, бо, як відомо, вже двох підозрюваних у педофілії знайшли там мертвими. Досі не відомо – чи це були самогубства, до яких змусили співкамерники, чи вбивства?

Вікторія Снігур