Виявляється, для створення хоспісу. Між стрічок промайнуло — приватного. Але Андрій Вигонюк наголосив — там про це ні слова. Але є корупційна складова. І чому приватного? Адже там лікуватимуть за гроші і не всіх? Яке до цього матиме відношення родина Ткачуків, її представники — куми головного лікаря Шамрая, котрі, за припущеннями, мають частку в приватному центрі його родини, що працює при онкодиспансері, наголосила Людмила Станіславенко в розмові на підвищених тонах із Людмилою Щербаківською.

Як потім повідомила голова фракції «Батьківщина» Людмила Щербаківська, до неї в залі під час сесії підійшла депутат від БПП Людмила Станіславенко і пригрозила:

— Якщо депутати фракції проголосують проти, то вона все одно побудує той заклад, але ні депутати, ні родичі їхні в ньому лікуватись не будуть!

Як це виглядало – на відео:

– У нашій області потрібно створити хоспіс на 160 ліжок. Ми розуміємо, що грошей у бюджетні мало, а на створення такого центру потрібно щонайменше 40-50 мільйонів гривень. Тому моя пропозиція — створити цей проект у рамках державно-приватного партнерства. Землю ніхто приватизувати не збирається. Але онкологічні хворі матимуть місце, де вони отримають кваліфіковану допомогу, — переконував головний лікар В. Шамрай.

Але йому вже мало вірили.

– Наша комісія, дослідивши питання, зробила висновок, що воно має певні корупційні ризики, — зауважив Андрій Вигонюк, голова комісії з питань дотримання законності. — Мережа хоспісно-паліативної допомоги має створюватися державою, а не приватними структурами. У проекті рішення ніде не згадано, що це має бути хоспіс. Ініціювали це все фізична особа підприємець і приватний медичний центр. Потім головний лікар звертається з пропозицією виділити земельну ділянку 30 соток у медичному містечку. Зараз медичні заклади обростають приватними медцентрами і людей відправляють туди консультуватися, купувати ліки, а потім і лікуватися. Такий своєрідний бізнес. До мене звернулися колеги-депутати і заявили, що їм справді погрожує Людмила Станіславенко, що у разі не голосування за це питання вони не матимуть змоги отримати медичну допомогу у центрі. Краще вивчіть електронні декларації людей, котрі ініціюють ці питання. Там прибутки від фармацевтичних компаній, коштовності, годинники, вартістю в людські життя».

– Зрештою питання землі мають бути максимально прозорими і виділятися за конкурсом. Питання створення хоспісу має бути державною справою, а не віддавати все у приватні руки. Наша фракція проти цього питання. Потрібно, як у Черкасах, побудувати державний хоспіс, де буде безкоштовна допомога усім, а не обраним, — заявила голова фракції «Батьківщина» Людмила Щербаківська.

– У нас немає такого відділення, і це питання може торкнутися кожного. Тому потрібно на те зважити. Я до цього докладу максимум зусиль, щоб таке відділення на Вінниччині було. Тут заполітизованість недоречна, — сказала Людмила Станіславенко.

Втім, обурені погрозами своєї колеги депутати зняли з розгляду питання відчуження земельної ділянки від онкоцентру, який таки є комунальною власністю Вінницької облради. І запропонували добудувати в онкоцентрі таке відділення та пообіцяли головному лікареві сприяти цьому.