10 січня – якість води у місті погіршилась! 25 січня вже 2020-го – водоканал знову піднімає тариф!, – обурено відреагував нац. ю новину відомий архітектор із Вінниціі Віталій Плясовиця. –

Уявіть, що ви бізнесмен і надаєте послуги. І якість вашої роботи стає гірше. В такому випадку ви втрачаєте клієнтів і максимально намагаєтеся поліпшити якість щоб залишитися на плаву… І точно не думаєте підняти ціну. Але якщо ти монополіст …… Картина абсолютно протилежна і як бонус, можна ще не платити за електроенергію. Бюджет міста та області підкине!?

Водночас, на На сайті підприємства зазначають, що відповідне рішення схвалила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у справах енергетики та комунальних послуг.

Заплановані тарифи:

– на централізоване водопостачання – 11,94 грн за 1 куб. м (без податку на додану вартість). Сьогодні тариф становить 8,60 грн за 1 куб. м (без податку на додану вартість).

– на централізоване водовідведення – 6,07 грн за 1 куб. м (без податку на додану вартість). Сьогодні тариф становить 5,22 грн за 1 куб. м (без податку на додану вартість).

Разом з тим, на сайті «Вінницяоблводоканалу» зазначають, що проект постанови Нацкомісії мав би пройти відкрите обговорення у місті. Його призначили на 9.30 ранку 24-го січня. Інформацію про зміну тарифів опублікували 22 січня.

До того ж, в оголошенні пропонують надсилати зауваження і пропозиції щодо майбутнього тарифу – до 2 вересня 2019 року.

За твердженням водоканалу, на зміну тарифів вплинули в першу чергу такі чинники:

1) змінилися обсяги реалізації, що враховані в діючих тарифах, а саме:

збільшилися на 2,58 % з централізованого водопостачання;

збільшилися на 2,23 % з централізованого водовідведення.

2) змінилися витрати на оплату праці

3) змінилися витрати, пов’язані зі сплатою податків, зборів та інших, передбачених законодавством, обов’язкових платежів:

збільшилися на 9,34 % з централізованого водопостачання;

збільшилися на 4,09 % з централізованого водовідведення;

4) відбулося зниження вартості електричної енергії, що передається на 1 класі напруги, на 17,08 %, та електричної енергії, що передається на 2 класі напруги, на 8,78 %. При цьому заплановані фізичні обсяги (кВт) використання електричної енергії змінились відносно діючої структури тарифів:

збільшились на 1373,00 тис. кВт або на 6,19 % з централізованого водопостачання;

збільшились на 429,00 тис. кВт або на 2,39 % з централізованого водовідведення.

5) збільшились складові тарифу пов’язані з обслуговуванням кредиту проекту Світового банку «Розвиток міської інфраструктури ІІ».

6) зросли витрати на реагенти на 18 740,5 тис. грн або на 45,39 %, у зв’язку з підвищенням вартості реагентів;

7) зросла амортизація у зв’язку із введенням в експлуатацію нових об’єктів основних засобів.