Вже й по Вінниці? Це справді вбереже від вірусу? Ви серйозно? Від чого чи кого ці міри?, – запитують вінничани після появи перших бетонних блоків на дорогах області. – Питання, яким чином поліція та нац. гвардія захищені від зараження та розповсюдження вірусу на даних постах?

Ну і питання доби, яке зацікавило багатьох, у тому числі і деяких поліцейських та яке тримає інтригу другу добу – що таке САНІТАРНИЙ огляд особистих речей, багажу та авто?! Ще кілька діб без відповіді і можна Вінницькій ОДА давати Оскара!

Нагадаємо, що напередодні саме 33kanal.com першим повідомив вінничан про запровадження блок-постів чи санітарних КПП на виїздах-в’їздах до Вінниці те решти міст області. І отримав на цю ТОП-новину море відгуків читачів та навіть заяви окремих «товаріщей» зняти пост з Інтернету, щоб не було паніки… Але ми почекали черговий брифінг голови ВінОДА Владислава Скальського, де він підтвердив запровадження цих обмежень по Вінницькій області.

Ось так «товаріщі» плутають у нас вчасне інформування громадян із панікою!

Бо на в’їздах і виїздах міст Вінницької області вже встановлюють контрольно-пропускні пункти із залученням працівників поліції, Національної гвардії, ДСНС, фахівців медичних установ та, у разі потреби, громадських формувань. Їм надають право та можливості проводити санітарні огляди речей, багажу водіїв і пасажирів та транспортних засобів. Також передбачено дистанційне вимірювання температури у водіїв та пасажирів.

«Наша мета не допустити широкої пандемії в країні. Сьогодні ми працюємо над тим, щоб створити перелік пунктів пропуску, на яких буде посилено режим карантинних заходів, в першу чергу», – повідомив 23 березня голова Вінницької ОДА.

Керівника області просили уточнити, як саме мають проводити санітарні огляди на пунктах пропуску. Саме цей пункт викликав у вінничан безліч запитань в соцмережах.

– Я хотів би наголосити, що по всій території України запроваджено карантин. Тому, я хотів би, щоб всі, кому це цікаво, звернулись до ст. 30 ЗУ Про боротьбу з інфекційними хворобами. Там викладено, що ми можемо вже робити і ми залишаємо за собою право підвищувати рівень контролю, щоб не реагувати на розповсюдження хвороби, а працювати на випередження», – сказав Владислав Скальський.

Відгуки із соцмереж:

Наталія Опаренюк По тиврівській трасі на межі Тульчинського і Томашпільського районів вночі вже дорога була перекрита бетонними блоками..

Олексій Луценко …..ну да, а села-супутники обласного центру??? Лука, Якушенці, Зарвпнці…… та і Вороновиця теж,….. в більшості своїй всі завязані на місто, робота, магазини…..

Игорь Самборський Блок пости не вирішать усієї ситуації, наразі бачу доречнішим створення додаткових патрулів для контролю ситуації по місту, бо складається враження що це не карантин а “канікули”, діти граються на вулицях, люди взагалі якійсь байдужі, от поки одні будуть дотримуватися карантину-інші своїми діями зводять усе на “марно”, тому в любому випадку потрібен контроль!

Оксана Оксана Це потрібно було зробити з самого початку , ато спочатку позвозили заразу зі всього світу , а тепер закриваємось…

Сергій Чумак а які функції покладені на ці блок-пости? місто ж не закрите, щоб не пропускати в нього чи з нього транспорт.

Марина Сенчик А які передумови таких дій??? скільки маємо хворих на вірус??? може хтось достовірною інформацією поділиться???

Леся Найчук А смисл? Всі заробітчани вже повернулись і гуляють.

Наталия Ковальчук Місто має бути закритим. Жорсткий контроль. Вже і так наробити помилок… Тільки жорсткий карантин. Буде дуже важко. Але ще важче, коли гробами буде забите місто… Це не для паніки, це щоб задуматись… Щоб не було пізно…. Бо живу в пеклі, де вирує вірус… Будьте здорові.

Елена Бугакова Нетішин вже закрили, лише за паспортами з пропиской можна в’їхати, або з довідкою що ти там працюєш у критично важливій галузі. Правда у них там АЕС.

Elvira Mriasova Питання в іншому. У Вас є запаси коштів, аби посидіти дома та прогодувати дітей, а потім іще й через занепад економіки протриматись кілька місяців? Що гірше, перехворіти, можливо без серьйозних наслідків, чи не мати що дати істи дітям?

Для довідки:

Стаття 30 Закону України «Про захист від інфекційних хвороб» – Повноваження місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в умовах карантину.

На територіях, де встановлено карантин, місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування надається право:

– залучати підприємства, установи, організації незалежно від форм власності до виконання заходів з локалізації та ліквідації епідемії чи спалаху інфекційної хвороби;

– залучати для тимчасового використання транспортні засоби, будівлі, споруди, обладнання, інше майно підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, необхідне для здійснення профілактичних і протиепідемічних заходів, із наступним повним відшкодуванням у встановленому законом порядку його вартості або витрат, пов’язаних з його використанням;

– установлювати особливий режим в’їзду на територію карантину та виїзду з неї громадян і транспортних засобів, а у разі необхідності – проводити санітарний огляд речей, багажу, транспортних засобів та вантажів;

– запроваджувати більш жорсткі, ніж встановлені нормативно-правовими актами, вимоги щодо якості, умов виробництва, виготовлення та реалізації продуктів харчування, режиму обробки та якості питної води;

– установлювати особливий порядок проведення профілактичних і протиепідемічних, у тому числі дезінфекційних, та інших заходів;

– створювати на в’їздах і виїздах із території карантину контрольно-пропускні пункти, залучати в установленому порядку для роботи в цих пунктах військовослужбовців, працівників, матеріально-технічні та транспортні засоби підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, частин та підрозділів центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сферах оборони і військового будівництва, охорони громадського порядку.