День журналіста без гучних промов, квітів, грамот і конвертів святкували на колесах із головою ВінОДА лише кілька наших колег! Бо в одних вихідний, іншим бракує велосипеда, а комусь – спортивної форми.

Тому «делегат» від «33-го каналу» проїхав із Владиславом Скальським ці 20 кілометрів його таємними велостежками із центру Вінниці до школи у Якушинцях. І прямо на ходу губернатор відповідав на всі запитання від читачів газети.

– Чому День журналіста святкуємо на велосипедах?

– Насправді ідея щодо такого велодня з’явилася близько двох тижнів тому, але потрібно було дочекатися гарної погоди, – зазначив Владислав Скальський. – Кожна така поїздка надає можливість краще зрозуміти, чого ще потребують ті люди, які використовують велосипед як звичний засіб пересування містом. На мою думку, вкрай важливою є спільна інтеграція велоінфраструктури на рівні обласного центру та на рівні об’єднаних територіальних громад. Варто зазначити, що приклад м.Вінниці є досить уcпішним…

– Сьогодні у вас вимагали пустити електрички, бо люди не можуть посадити розсаду! Як буде із цим?

– COVID-19 нікуди не подівся, і маску я завжди ношу із собою. Ось вона! Минулого тижня рішенням обласної комісії ТЕБ та НС було відновлено всі ви­ди автобусних перевезень та перевезення в потягах «Інтерсіті». І це рішення обласної комісії про відновлення перевезень в потягах «Інтерсіті» було прийняте в результаті нашої тривалої комунікації з «Укрзалізницею» та після того, як ми пересвідчилися в тому, що продаж місць на потяги відбувається у шаховому порядку, а також є можливість забезпечити належний рівень виконання протиепідемічних заходів згідно з постановами Головного державного санітарного лікаря.

Що стосується електричок, то тут питання є більш складним. Але я хотів би наголосити, що минулого тижня було два дні, коли кількість випадків зараження на COVID-19 в області перевищила 20 осіб за добу (у вівторок — 25). Ми повинні розуміти те, що інцидентність зростатиме. Така тенденція спостерігається і на загальнодержавному рівні. Поки що наша госпітальна база має резерви. Також спостерігається досить сприятлива комбінація трьох основних показників, а саме: інцидентності, завантаження госпітальної бази та кількості проведених тестувань. В будь-якому разі рішення про відновлення перевезень електричками буде прийматися колегіально, з урахуванням усіх показників, оцінок фахівців медичної галузі, епідеміологів.

– По 5-ти районах суперечки закінчені? Хмільник переміг?

– Так. Всі майбутні районні центри затверджені, і нам треба відійти від «совкового» погляду на адміністративно-територіальний устрій регіону. Бо нині є певний компроміс. Ми повинні завершити реформу децентралізації. Буде впроваджений новий адмінтерустрій країни, а після місцевих виборів очікується внесення змін до Конституції України. Це надасть можливість закріпити зосередження усіх необхідних послуг для громадян на рівні базової одиниці держави – об’єднаної територіальної громади. Якщо говорити про держуправління, то це, в першу чергу, підтримка органів місцевого самоврядування, які повинні приймати рішення у рамках чинного законодавства. По-друге, це, звісно, координація центральних органів виконавчої влади, яка повинна бути на територіях. Я впевнений, що ми зможемо успішно завершити реформу децентралізації.

– Чому ми поїхали на велосипедах в Якушинці? Бо тут є асфальт і стоянка для байків біля школи?

– На сьогодні найбільший виклик і завдання для Якушинецької ОТГ – це, з одного боку, підвищення рівня інфраструктури тих населених пунктів, які увійшли до її складу, до рівня центру громади. Це стосується і асфальтування доріг, і освітлення, і гарантування безпеки. Для прикладу, в Якушинцях працює ситуаційний центр і ЦНАП. Крім цього, тут є гарне розуміння того, які проєкти соціального спрямування можна реалізувати. Другий компонент – це залучення інвестицій, – зауважив Владислав Скальський. – Завдяки належному адмініструванню земельного питання і наповнення місцевого бюджету, в Якушинцькій ОТГ планують новий спортмайданчик і навіть міні-Буковель на 6,5 гектара «складної» землі… Громада рухається і стає ще більш комфортною для проживання в об’єднаній територіальній громаді…

– На День журналіста дайте відповідь на запитання про своє чергове «звільнення».

– Ці чутки регулярно запускають в Інтернет, але я маю інші, більш надійні канали інформації. Бо щотижня спілкуюсь телефоном із своїм куратором в ОП Сергієм Трофімовим і знаю все із перших вуст…

– Ви плануєте йти на вибори 25 жовтня?

– Ні, я працюю головою Вінницької ОДА і маю забезпечити вільні та чесні місцеві вибори в нашій області.

– Яким буде ваше життя після ОДА? Це знову влада чи все таки бізнес?

– Я думав над цим… Скоріш за все, повернусь у бізнес, бо він не такий заполітизований. Поки що я відповідально працюю тут…

– Але ж саме владу багато хто оцінює, як найкращий бізнес?

– Можливо… Але це не мій вибір.