Різкі, як газвода «Буратіно», реформи відбуваються в кабінетах Вінницької ОДА. Бо анонсоване скорочення роздутого штату посадовців у «турборежимі» розпочалось саме із департаменту охорони здоров’я під другу хвилю коронавірусу!

Про дамоклів меч, що висів над головною по здоров’ю в області Людмилою Грабович, говорили давно – з першого дня призначення нового губернатора.

Цікаво, що кілька місяців тому у своєму інтерв’ю Людмила Олексіївна спростовувала «чутки» про своє можливе звільнення, яке підігрівали кілька депутатів обласної ради…

Але Грабович не звільнили, а «ліквідували» її посаду разом зі всім департаментом! Таке шок-рішення ухвалив голова облдержадміністрації Сергій Борзов, який має досвід різких розпоряджень на тему КЗОТу – трудового законодавства.

Водночас, нашим журналістам стало відомо, що Людмила Грабович нині не просто лягла перележати смутні часи на лікарняний, а справді їй зробили планову операцію… І в цей час 30 липня виходить розпорядження губернатора Сергія Борзова «Про необхідність призначення на вакантну посаду державної служби на період дії карантину»… І тут же оголошено добір з призначення на вакантну посаду державної служби категорії «Б» – директора департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької обласної державної адміністрації на період дії карантину.

А заступницю голови Наталю Заболотну визначено уповноваженою особою для проведення співбесіди з кандидатами. І вже 3 серпня до кінця дня в ОДА мали скласти список ймовірних претендентів на владне крісло «ліквідованої» Людмили Грабович. Ось такий кадровий коктейль відбувається за лічені 5 місяців до ліквідації самої ОДА! На жаль, Людмила Олесіївна за станом здоров’я не відповідає на телефонні дзвінки від журналістів… Тому її подальша кар’єрна доля – нині загадка для всіх: колег, друзів та медичної спільноти Вінниччини.

Друга сенсаційна новина із стін ОДА – можлива ліквідація управління у справах ветеранів АТО після резонансної розмови між фронтовиками і губернатором… Не виключено, що це своєрідна помста голови Він­ОДА Сергія Борзова на адресу керівника управління – кіборга Андрія Грачова? Втім, офіційно новин про фактичне знищення цього підрозділу поки немає, бо це буде скандал на всю Україну! Адже саме у Вінницькій області в обласній державній адміністрації вперше було започатковано управління, яке займається проблемами 14 тисяч вінницьких фронтовиків та родичів більш як 240 загиблих на війні-АТО.

«Ламають через коліно! До вересня управління по ветеранах хочуть закрити!» — написав у коментарях один із учасників АТО Вінниччини із цього приводу.

Керівник цього управління Андрій Грачов поки що знаходиться у відпустці та не коментує можливі зміни в роботі свого структурного підрозділу. Втім, зрозуміло, що в разі ліквідації управління всі фронтовики, поранені, вдови та діти загиблих будуть сидіти із своїми проблемами у приймальні губернатора Борзова чи його заступниці із соціальних питань.

– Я у короткій відпустці до 7 серпня включно, тому не можу коментувати документи на столах своїх заступників. Мої обов’язки нині виконує заступник Сергій Здітовецький. По департаменту охорони здоров’я відбулось те, що відбулось, — прокоментував ці рішення губернатор Сергій Борзов.

– А управління фронтовиків і Грачова також ліквідують у вересні?

– Ні! Це було б неправильно і нелогічно… А хто про це говорить? Я лише скоротив ще 20 посад в структурі ОДА, в тому числі й посаду заступника з питань цифрової трансформації. Бо інформатизацією суспільства мають займатись не заступники, а кваліфіковані ІТ-фахівці…

Тетяна Кондратьєва
Роман КОВАЛЬСЬКИЙ