Збираються виконувати рішення офісу Генпрокурора про екстрадицію ветерана російсько-української війни Крейга Ленга в США, всупереч міжнародним зобов’язанням України про заборону катувань і заборону смертної кари. Про це нам повідомили захисники Крейга.

– США вимагають у України видати Крейга їм негайно для суду по справі про розбійний напад у Флориді і пишуть чорним по білому, що у випадку визнання його винним – збираються застосовувати смертну кару. А в Україні – смертна кара – заборонена з 1995 року. Тобто видавати будь-кого без письмових гарантій незастосування смертної кари Уряд України не має права. Але “єслі нєльзя, но очень хочется – то можна!” це головний принцип роботи прокуратури нашої. Достатньо згадати справу Тимура Тумгоєва, якого ГПУ І СБУ видали Росії по запиту ФСБ. Тут – аналогічна історія. Адже США так і не надали Україні жодних письмових гарантій незастосування смертної кари до Крейг Ленг Остіна, у випадку визнання його винним. Нагадаю також, що Крейг Ленг Остін подав заяву Уряду України про визнання його біженцем на території України в зв’язку з політично мотивованими переслідуваннями з боку Уряду США, і згідно Конвенції ООН про статус біженців (UN Refugee Convention) – його заява досі не розглянута, тобто остаточного рішення в цій справі – немає, і відповідно видавати його в країну, де він піддається політичним переслідуванням – теж не можна, до остаточного вирішення цього питання, -каже адвокат Олег Веремієнко.

Додамо, що ми неодноразово висвітлювали історію американця Крейга Ланга, який приїхав добровольцем воювати за Україну із США. А після демобілізації познайомився з киянкою Анною та закохався. Дівчина завагітніла. Влітку минулого року пара вирішила узаконити стосунки, але закінчився термін перебування у нашій країні. Тож Крейг перетнув кордон, але його зупинили у Могилеві-Подільському. Мовляв, розшукує Інтерпол. У Флориді Крейгу, який сам уродженець Аризони, інкримінували крадіжку, розбій та вбивство двох людей. За це – смертна кара. Спочатку бійця утримували у Вінницькому СІЗО, і весь цей час кохана Анна, з якою чоловік напередодні повінчався, не пропускала жодного судового засідання. Зрештою, напередодні новорічних та різдвяних свят Крейга Ланга випустили з під-варти під цілодобовий домашній арешт. Небайдужі друзі знайшли йому квартиру на Вишеньці, й там він живе і нині з дружиною. Нещодавно вагітна Анна 5 квітня у пологовому будинку №1 народила йому сина Елайджу…

Подробиці читайте у газеті «33-й канал».

Вікторія Снігур