Живуть там військові: три під’їзди — 96 квартир. Більшість — з 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка в/ч А1619, що базується у Гайсині», — розповідає на своїй сторінці у Facbook голова Вінницької облдерж­адміністрації Сергій Борзов.

Будинок-привид для військових.

– Про це я почув торік. У липні, на виїзному прийомі громадян. За допомогою до мене звернувся Віталій Горобець, який живе у «будинку-привиді» на восьмому поверсі.

– Чому ліфт працював один день? Бо коли у 2007 році приїхав Ющенко, то йому показали дві більш-менш готові квартири – на 2 і на 6 поверхах. Коли президент поїхав – ліфти одразу вимкнули.

26 квітня ліфт у дев’ятиповерховому будинку нарешті запрацював

А ще ж чотири роки не було води – люди носили відрами. Недалеко пробурили свердловину, але вода там була зелена, тому пити купували або носили з криниць… Лише згодом місто підключило до централізованого водопостачання. Досі ми не можемо знайти документи: у кого будинок на балансі? Всюди звертались, навіть у 2011 році виступали у прес­центрі Верховної Ради…

На дев’ятому поверсі живе Володя Бойко, він кілька разів був в АТО. Після чергової операції спускався на милицях і впав. Кричав. Сусіди почули, знесли його на руках, бо ж ліфт не працює, викликали «швидку». Перелом берцової кістки. На війні та ще й в під’їзді поламався…

Володимир Бойко 1,5 року не міг вийти з будинку

Жителі ще раніше самі звернулися на підприємство «Вінницяліфт», скинулись і проплатили технічне обстеження ліфтів – 4700 грн.

Але виявилось, що дев’ятиповерхівка нікому не була передана на баланс! Будинок-привид!

Хоча 73% квартир — службове житло, яке належить Міноборони, а 17% — міська власність.

«Допоможіть знайти наш будинок у документах…»

Дев’ять місяців тривала «ліфтова епопея».

Спочатку шукали власника будинку, аби зрозуміти: на кого оформлювати ліфти?

Первинну документацію знайшли. Але ж це не вирішувало проблеми із ліфтами.

– Якщо ініціювати передачу будинку з балансу Міністерства оборони до міської влади, тоді напряму — без подальшого втручання Києва – мешканці зможуть вирішувати наболілі питання з міським головою, – пояснює голова ОДА.

А зі створенням ОСББ з’являється право самим вирішувати проблеми будинку. Не лише з ліфтом.

– За моїм дорученням, – зауважує Сергій Борзов, – облдержадміністрація виготовила технічну документацію на реконструкцію ліфтів.

Знайшли 400 тисяч на ремонтні роботи: з районного бюджету – 282,1 тис. грн та міського бюджету – 117,9 тис. грн.

ТОВ «Промавтоматика» замінило внутрішньобудинкові мережі електрозабезпечення та електричного обладнання (електрощитова, лічильники тощо).

ТОВ «Рембудмонтаж ВВС» замінило конструктивні елементи 3-х ліфтів (троси, моторне обладнання тощо).

30 березня на загальних зборах мешканці вирішили створити ОСББ.

Наразі проводяться реєстраційні процедури, обласна державна адміністрація буде і в подальшому здійснювати юридичний супровід цих процесів.

14 років без ліфта, без документів…

Але ж і документи можна знайти, і ліфти запустити. Якщо захотіти.