Законопроект про скасування свят 8 березня, 1 та 9 травня – це, перш за все, ініціатива, щоб розпочати дискусію у цьому напрямку. Про це повідомив співавтор законопроекту, нардеп від «Голосу» Ярослав Юрчишин.
«Не впевнений, що гуманітарний комітет буде його оперативно брати до розгляду. Завжди у нас, в принципі, термінологія свят і їх обґрунтування – це таке поле більше суспільної дискусії, тому наша ініціатива – це скоріше розпочати дискусію про прийняття певних свят, їх прив’язки до українських традицій, але в якому форматі і коли це буде розглядатися, я зараз не готовий сказати.
Очевидно, що це не топ пріоритет у воюючій країні, але ми вважали за потрібне, зокрема перша авторка, ініціаторка законопроекту – Оксана Савчук, принаймні розпочати дискусію у цьому напрямку», – розповів Юрчишин.
Також він прокоментував, чи знайде законопроект підтримку в залі:
«В принципі автори є з більшості фракцій, тобто чи він буде прийнятий саме в такому варіанті, який зараз запропонований? Думаю ні, будуть ще якісь уточнення, правки. Чи має він шанс на прийняття? Думаю, цілком має».
Як ми уже повідомляли, у Верховній Раді України зареєстрували законопроект, яким пропонується скасувати свята 8 березня, 1 та 9 травня, а замість них відзначати 25 лютого – День української жінки та 9 березня – День народження Тараса Шевченка.
До речі, так і невирішеним залишається питання переходу на літніі-зимній час. Щороку депутати обіцяють його вирішити та припинити ці циферблатні каруселі, від яких у людей болять голови. Але щоразу в залі не знаходиться на це голосів.
Вадим Снігур
Державним святом 8 березня залишається в країнах колишнього соціалістичного табору:
Азербайджані, Анголі, Білорусі, Буркіна-Фасо, В’єтнамі, Гвінеї-Бісау, Грузії, Ізраїлі, Казахстані, Камбоджі, Киргизстані, Китаї, Республіці Конго, КНДР, Лаосі, Молдові, Монголії, Непалі, Таджикистані, Туркменістані, Росії, Уганді, Україні.