Понеділковий флешмоб масових бійок молоді, розпочатий у рф, зокрема Москві, Санкт-Петербурзі, продовжений у Харкові, Львові, Вінниці та інших українських містах, став шоком.
Як можна наслідувати те, що зародилось у країні агресора? Коли та сама молодь рф взагалі називає своїх українських ровесників нациками і недолюдьми, яких треба знищити?
27 лютого, наприклад, у Харкові на масову бійку прийшли 245 людей. Серед неповнолітніх 149 хлопців, а дівчат – 66. І у Вінниці на «Урожаї» на заплановану на 17.00 масову бійку прийшли десятки молодих вінничан та переселенців.
За нашими даними, масова бійка у Вінниці мала відбутись між «реданами» та групою симпатиків іншої субкультури.
У пресслужбі облполіції повідомили, що заздалегідь відслідковували їхні телеграм-канали та соцмережі.
– Наші фахівці із кіберполіції прослідковували їхні інтернет-канали, так дізналися про їхню акцію і вчасно попередили заворушення, — прокоментувала «33-му» пресофіцер Заріна Маєвська.
З учасниками «акції» та їхніми батьками у райуправлінні провели профілактичну бесіду.
Чому і хто збирався у Вінниці йти стінка на стінку? І чому молодь заразилась цим віянням із росії?
До речі, нашій редакції читачі повідомили, що прихильники цього руху є і в інших містах та селах на Вінниччині, Хмельниччині, Житомирщині.
Доки батьки воюють чи волонтерять, працюють, діти, перебуваючи на дистанційках, знаходять через Інтернет-мережі ось такі забави від окупанта?
– Де патріотичне виховання? Може, ще гітлерюгенд виникатиме, чи юнармія? — обуренню старших і думаючих людей немає меж! — Може, ці малолітки, що грають біцепсами, батькам-фронтовикам ще ніж в спину встромлять?!
Як повідомляє Нацполіція, слідчим управлінням зареєстровано справи за фактами готування до масових заворушень та втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність, за ч. 1 ст. 14, ч. 1 ст. 294, ч. 2 ст. 304 КК України. Санкція статті – від 5 до 8 років позбавлення волі. Батьки можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності за невиконання обов’язків щодо виховання дітей за ст. 184 КупАП.
Що відомо про «Редан»?
«ПВК Редан» — це підліткова субкультура, яка виникла в соцмережах і натхненна аніме-серіалом «Hunter x Hunter», у якому є бандитське угруповання під назвою «Редан». Символи підліткової «ПВК» – чорний колір, павуки і цифра 4. У соцмережах є й кілька інших спільнот, які спрямовані проти «Редана», і через це у підлітків трапляються бійки.
Нова молодіжна субкультура декларує протест проти так званих «офників» (футбольних хуліганів, гопників тощо) та «скінхедів». ПВК розшифровується як «приватна військова компанія», а назва «Редан» – з японського аніме «Hunter x Hunter». Звідси учасники перейняли і стилістику – павука та цифру 4. «Редани» називають себе «неформалами», мають довге волосся та темний одяг, проте на зовнішньому наслідуванні зв’язок з японським аніме в учасників руху завершується. Не мають стосунку і до військових, адже абревіатура ПВК використовується ними жартома.
Як рух з росії потрапив в Україну?
Рух зародився у російському «ВКонтактє» восени 2022 року та був тематичною групою по вищезгаданому аніме. Але здобули популярність вони в лютому 2023-го, коли в російських торгових центрах прокотилася хвиля масових сутичок з футбольними фанами, які принижували молодь за їхній «неформальний» зовнішній вигляд.
Днями місцеві закриті телеграм-спільноти підлітків рясніли різноманітним контентом на тему нової субкультури. І понеділкова акція прокотилась по усій Україні на заклик російських «реданів».
Зрозуміло, що дітям війни, які сидять на дистанційках чи ходять до школи, проводячи значну частину часу в бомбосховищах під час тривог, хочеться відволіктись від реальності. Вони шарять Інтернетом і знаходять щось незвичайне, об’єднуюче. І може, воно, на їхню думку, і має раціональне зерно. Але кожному батькові, матері, педагогам, усім потрібно детально пояснити дитині, що всі масові рухи, які зароджуються в росії, знаходяться під ковпаком спецслужб ворога. І ставлять за мету спочатку об’єднати групи людей, а потім спрямувати їх у потрібне русло. Щоб було мінімум патріотизму — максимум заперечення всього українського.
Тому, шановне Міністерство освіти, здається, ти отримало першу двійку за виховний процес у час війни.
Рухи «реданів», які замість навичок володіти зброєю, рити окопи чи загартовувати своє тіло та характер, затівають масові бійки, засвідчили, що пустоти завжди заповнюються... І далеко не патріотичними мотивами, вихованням та підготовкою до захисту своєї держави.
Андрій Власенко